OSKAR ZNANJA 2024.

“Τῆς παιδείας αἱ μὲν ῥίζαι πικραί, οἱ δὲ καρποὶ γλυκεῖς.» Ἀριστοτέλης
Aristotel: Korijeni učenja su gorki, ali plodovi su slatki.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih i Agencija za odgoj i obrazovanje 26. lipnja 2024. godine u Kongresnoj dvorani Globus, na Zagrebačkom velesajmu, organizirali su 20. svečanu dodjelu nagrade Oskar znanja najboljim hrvatskim učenicima za postignute vrhunske rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima.
Na svečanosti je naš učenik 4. klasičnog razreda Matteo Denjagić primio nagradu Oskar znanja za predanost i marljivost u radu, vrhunska postignuća i osvojeno 1. mjesto u kategoriji Grčki jezik – klasične gimnazije na ovogodišnjem Državnom natjecanju iz klasičnih jezika. Ἄξιος.
Zahvalnicom za predan i vrijedan rad s učenicima nagrađen je i Matteov mentor profesor Darko Dugac.
Čestitke nagrađenim učenicima i mentorima uputio je ministar znanosti, obrazovanja i mladih prof. dr. sc. Radovan Fuchs. Ova je nagrada priznanje za vrhunske rezultate, ali i poticaj za budućnost i primjer drugima, – naglasio je ministar. Nakon uvodnih obraćanja i čestitaka, predstavljeni su svi dobitnici, a brojni su se sami  predstavili na pozornici.
Od srca čestitamo na vrhunskim rezultatima našem Matteu i njegovom profesoru Darku.