Školski projekt EkoOaza

Školskim projektom EkoOaza želimo vas uvesti u našu priču budućnosti koja će izrastati iz spoznaja prošlosti i koja će ne samo dati plodove zemlje već i plodove srca i duše! Ujedno, Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo je sredstva za provedbu projekta koji će se provoditi u našoj školi zajedno s učenicima uz pomoć nastavnika raznih predmeta i školske zadruge što nam je znatno olakšalo izvođenje radova. Projekt uključuje izgradnju pametnog staklenika u kojem će se saditi voće, povrće, bilje za čajeve i eterična ulja i sl., a tehnologijom će se omogućiti pametno upravljanje temperaturom, vlažnosti zraka i tla te navodnjavanjem biljki u stakleniku. Projekt je od dugoročne važnosti za našu zajednicu jer će pomoći budućim generacijama učenika kako bi se bolje povezali s prirodom i pametno koristili tehnologiju, a korisnicima “Kuće utočišta” u Rijeci te učenicima naše škole osigurati svježe voće i povrće. Sretno našim učenicima u realiziranju ove ideje!