Don Bosco

Dana, 31.1.,  svečano smo obilježili svetkovinu don Bosca u našoj školi. Sveti Ivan Bosco, don Bosco, bio je talijanski svećenik, pedagog te utemeljitelj salezijanske družbe i katolički svetac. Posvetio je svoj život mladima, izrekavši sljedeće riječi:

"Za vas učim, za vas radim, za vas živim, za vas sam spreman i život dati."

Jutro smo započeli gledanjem isječaka iz filma o don Boscu. Nakon toga, svaki razred je pomoću korištenja umjetne inteligencije generirao svoj prikaz don Bosca, izražavajući ga na način na koji ga oni vide. Nakon toga, u našoj crkvi Marije Pomoćnice, održana je sveta misa.

Svečanu svetu misu u 10:30 predvodio je naš ravnatelj, don Danijel Dragičević. Učenici naše škole pridonijeli su svečanom ozračju svojim pjevanjem, sviranjem, ministriranjem i čitanjem.

Slavlje se, nakon svete mise, preselilo u hol škole gdje je održan prigodan program. U sklopu Likovne grupe, učenici VZB, Matea Kožul, Rafael Butković, Leda Gerek, uz nadzor prof. Lucille, izradili su strip povezan sa životom don Bosca koji se sada ponosno izlaže na panou u holu škole. Nakon izlaganja, učenicima su dodijeljene prigodne nagrade.

Četvrti razredi pisali su literarne radove na temu "Što me don Bosco naučio o životnim vrijednostima?" te su iz niza pristiglih radova izabrani najbolji, autorice Vite Zare Badurine i Patrk Zare Amber.

Također, prikazan je kratki filmski uradak o don Boscu u režiji profesora Andrije, s glavnim glumcima, našim učenicima.

Radovi svih učenika, koji su prikazivali don Bosca, bili su izloženi na prezentaciji, a nagradu za najbolji prikaz osvojio je 2.k razred.

Druženje ovog posebnog dana završili smo molitvom.

Kao inspiracija, ostaje don Boscov savjet: "Najbolji savjet je da učinimo najbolje što možemo i tada ne očekujemo nagradu od svijeta, nego samo od Boga."

* {
box-sizing: border-box;