Upisi 2022.-2023.

NATJEČAJ ZA UPISE U SREDNJU ŠKOLU U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

Upis u  Salezijansku klasičnu gimnaziju:

Jedno odjeljenje  klasično:

1.k razred = 26 učenika

Dva odjeljenja opće gimnazije za sportaše:

1.s A razred = 24 učenika

1.s B razred = 24 učenika

VAŽNO:

Svi učenici zainteresirani za opću gimnaziju za sportaše, moraju pratiti stranice Hrvatskog sportskog saveza i stranice za e-upis kako bi se na vrijeme mogli prijaviti za upis u opću gimnaziju za sportaše.

Svi navedeni datumi bit će potvrđeni nakon što ih objavi  MZO.

Kandidati koji se upisuju u razredne odjele za sportaše iskazuju interes za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u sljedeće datume:

23. 5. 2022. – 31. 5. 2022.​

PREDUVJETI:

1. RAZGOVOR - Zbog situacije s korona virusom ove godine razgovor s ravnateljem nije obavezan, ali se po potrebi može dogovoriti uz najavu telefonskim putem na broj 051 563-650 .

2. KRSNI LIST I PREPORUKA ŽUPNIKA - Svi pristupnici moraju  do 1.7.2022. dostaviti tražene dokumente.

Roditelji prilažu krsni list i preporuku župnika, a sve dokumente mogu skenirati i poslati na e-mail   skg.dokumenti@gmail.com (mail služi isključivo za dostavu dokumenata potrebnih za upis u SKG)  ili donijeti u školu i staviti u poštanski sandučić.

Pristupnici koji do traženog dana ne dostave potrebne dokumente nisu zadovoljili preduvjete upisa i brišu se sa prijava u našu Školu u sustavu NISpuSŠ.

3. PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA ZA UČENIKE KOJI NISU UČILI ENGLESKI U OSNOVNOJ ŠKOLI (na osnovu pisanog zahtjeva učenika)

Termin provjere za učenike s teškoćama u razvoju:

23.6.2022. u 8.00 sati  ( NA OSNOVU PISANOG ZAHTJEVA UČENIKA )

Termin provjere:

30.6.2022. u 8.00 sati  ( NA OSNOVU PISANOG ZAHTJEVA UČENIKA )

BODOVANJE:

Zajednički element za upis u gimnazijske programe uključuje prosjeke svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja, zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika, Engleski jezik, Geografija, Povijest, Biologija

Na takav način moguće je steći 80 bodova.

Dodatno se boduju natjecanja iz znanja nastavnih predmeta posebno važnih za upis u Salezijansku klasičnu gimnaziju.

Na osnovu „Jedinstvenog popisa zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole“, zdravstvene kontraindikacije za gimnazijske programe su kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje.

Potvrda o primitku krsnog lista i preporuke župnika bit će evidentirana na stranicama NISpuSŠ čim to aplikacija dopusti.

Kontakt: 051 672-986 - tajništvo

051 563-650 - ravnatelj

e-mail:  skg.tajnistvo@ri.t-com.hr

PREDAJA  UPISNICA

Zbog situacije korona virusa ove godine predaja upisnica, za učenike koji će ostvariti pravo upisa u našu gimnaziju, bit će elektroničkim putem.

Potpisane i skenirane upisnice potrebno je poslati na e-mail skg.upisnice@gmail.com u periodu od  11.7. – 12.7.2021. u 12.00.

Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoje osobne kontakte (broj mobitela, broj telefona) kako bi ga škola mogla kontaktirati ako za to bude potrebe.

Fakultativne predmete učenici će birati u 9.mjesecu po dolasku na nastavu.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. može se naći na poveznici

bit će objavljana poveznica čim je MZO objavi

« Svibanj 2022 »

CMS za škole logo