04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

Gradsko natjecanje u muškom futsalu

U četvrtak, 23. ožujka ŠSD Dominik Savio prvi puta je postao gradski prvak u muškom futsalu pobijedivši u finalu ekipu Elektron iz Elektrotehničke škole nakon fantastičnog preokreta i boljeg izvođenja šesteraca.

Čestitke! :)

Do osvajanja prvenstva naša ekipa prošla je dugačak put koji je počeo 7. veljače i pobjedom nad Prigrafom 8:1, zatim pobjedom 9:1 protiv Krnjeva 13. veljače, porazom 2:1 od GAM-a 24. veljače. U četvrtfinalu 20. ožujka pobijedili smo Sprint 5:3, a 23. ožujka u polufinalu Gimnazijalac (SU) 2:1 i konačno u finalu nakon rezultata utakmice 5:5, svladan je i Elektron udarcima s bijele točke.

Imena naših igrača: Dino Rendić (1.SA), Borna Bilobrk, Dino Curać, Antonio Džaja, Josip Kraljiček, Adrian Liber, Nino Mohorovičić (2.SA), David Čandrlić, Luka Damjanović, Patrik Marić (2.SB), Mateo Jurešić, Toni Srok, Jakov Bujačić, Davor Paić (3.S), Manuel Jakovac (1.SB)