02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 19. 2. 2017.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice, naučilo je petnaestero učenika drugih i trećih klasičnih i sportskih razreda u srijedu 15. veljače 2017. u školskoj knjižnici i čitaonici. Radionicu je organizirala knjižničarka, prof. Sunčana Martinčević, a vodili su je bivši učenici – Dora Škarica, prošlogodišnja maturantica, sada studentica socijalne pedagogije te Višeslav Račić, diplomirani pedagog i profesor informatike koji je maturant SKG-a bio šk. 1996./97. godine. Iako se bavi edukacijom profesora STEM područja u 21 školi Istarske i Primorsko-goranske županije, rado je došao u svoju školu i u radionici se družio sa sadašnjim učenicima i bivšim profesorima.

Prvi su potezi i prepleti bili pomalo nespretni, no ubrzo je sve „sjelo na svoje mjesto“ i na kraju radionice svatko je izradio narukvicu, netko za sebe, a netko kao dar drugome. Nekoliko će učenika biti voditelji sljedećih radionica. Na slikama možete vidjeti početke i rezultate radionice.