20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 19. 2. 2017.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice, naučilo je petnaestero učenika drugih i trećih klasičnih i sportskih razreda u srijedu 15. veljače 2017. u školskoj knjižnici i čitaonici. Radionicu je organizirala knjižničarka, prof. Sunčana Martinčević, a vodili su je bivši učenici – Dora Škarica, prošlogodišnja maturantica, sada studentica socijalne pedagogije te Višeslav Račić, diplomirani pedagog i profesor informatike koji je maturant SKG-a bio šk. 1996./97. godine. Iako se bavi edukacijom profesora STEM područja u 21 školi Istarske i Primorsko-goranske županije, rado je došao u svoju školu i u radionici se družio sa sadašnjim učenicima i bivšim profesorima.

Prvi su potezi i prepleti bili pomalo nespretni, no ubrzo je sve „sjelo na svoje mjesto“ i na kraju radionice svatko je izradio narukvicu, netko za sebe, a netko kao dar drugome. Nekoliko će učenika biti voditelji sljedećih radionica. Na slikama možete vidjeti početke i rezultate radionice.