04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 19. 2. 2017.

Kako izraditi narukvicu – deseticu krunice, naučilo je petnaestero učenika drugih i trećih klasičnih i sportskih razreda u srijedu 15. veljače 2017. u školskoj knjižnici i čitaonici. Radionicu je organizirala knjižničarka, prof. Sunčana Martinčević, a vodili su je bivši učenici – Dora Škarica, prošlogodišnja maturantica, sada studentica socijalne pedagogije te Višeslav Račić, diplomirani pedagog i profesor informatike koji je maturant SKG-a bio šk. 1996./97. godine. Iako se bavi edukacijom profesora STEM područja u 21 školi Istarske i Primorsko-goranske županije, rado je došao u svoju školu i u radionici se družio sa sadašnjim učenicima i bivšim profesorima.

Prvi su potezi i prepleti bili pomalo nespretni, no ubrzo je sve „sjelo na svoje mjesto“ i na kraju radionice svatko je izradio narukvicu, netko za sebe, a netko kao dar drugome. Nekoliko će učenika biti voditelji sljedećih radionica. Na slikama možete vidjeti početke i rezultate radionice.