24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Euroscola 26/01/2017
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 2. 2. 2017.

Učenici trećih i četvrtih razreda krenuli su autobusom za Strasbourg na projekt Euroscola, u srijedu 25. siječnja, u popodnevnim satima.

Nakon 16 sati vožnje,neprospavane noći, presvlačenja i šminkanja na obližnjoj benzinskoj postaji, naši su učenici izravno iz autobusa došli u europski parlament. Dan proveden u europskom parlamentu za sve je bio predivno novo iskustvo. Iva Kristić i Ana Svetić ponosno su prestavile našu školu. Iako su bili iscrpljeni, učenici su uživali u grupnim radovima raspravljajući o raznim temama s učenicima iz drugih zemalja.

Sljedeći dan,uživali su razgledavanju Strasbourga,shopingu i slobodnom
vremenu koje su zaista zaslužili. Nakon ukusne večere,zajedno su navijali i bodrili rukometaše.

Na povratku, zaustavili su se u gradiću Ulmu na nekoliko sati i nakon duge vožnje stigli u večernjim satima u Rijeku.

Napisala: Stefanie Troskot, 4.s razred

Youtube video: https://youtu.be/HTdMq3Ve3i8