24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

Euroscola 26/01/2017
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 2. 2. 2017.

Učenici trećih i četvrtih razreda krenuli su autobusom za Strasbourg na projekt Euroscola, u srijedu 25. siječnja, u popodnevnim satima.

Nakon 16 sati vožnje,neprospavane noći, presvlačenja i šminkanja na obližnjoj benzinskoj postaji, naši su učenici izravno iz autobusa došli u europski parlament. Dan proveden u europskom parlamentu za sve je bio predivno novo iskustvo. Iva Kristić i Ana Svetić ponosno su prestavile našu školu. Iako su bili iscrpljeni, učenici su uživali u grupnim radovima raspravljajući o raznim temama s učenicima iz drugih zemalja.

Sljedeći dan,uživali su razgledavanju Strasbourga,shopingu i slobodnom
vremenu koje su zaista zaslužili. Nakon ukusne večere,zajedno su navijali i bodrili rukometaše.

Na povratku, zaustavili su se u gradiću Ulmu na nekoliko sati i nakon duge vožnje stigli u večernjim satima u Rijeku.

Napisala: Stefanie Troskot, 4.s razred

Youtube video: https://youtu.be/HTdMq3Ve3i8