Novosti u našoj školi

Dodjela nagrada našim učenicima, državnim prvacima iz Vjeronauka

Autor: Dominik Plješa, 22. 11. 2020.

Učenici naše škole Gea Kosović (4.sA), Marta Laco (3.k), Ivan Knežević (4.sB) i Dominik Plješa (3.sA) osvojili su 1. mjesto na Državnom natjecanju iz vjeronauka – Vjeronaučnoj olimpijadi, pod mentorstvom prof. Borisa Barbarića i don Josipa Petrčića,  s temom: „Sv. Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi“. Valja naglasiti da su ovim rezultatom postigli najbolji rezultat ikad učinjen u povijesti Riječke nadbiskupije, a ujedno je to i prvi puta da je naša škola osvojila prvo mjesto u Republici Hrvatskoj.

Više pročitajte u nastavku...

Nagrade su učenicima uručene u četvrtak, 19. studenog u našoj školi, a uručili su ih tajnica Nacionalnog katahetskog ureda Hrvatske biskupske konferencije Anita Vranić i viši savjetnik za vjeronauk Agencije za odgoj i obrazovanje Podružnice Rijeka Tomislav Tomasić. Mentori, vjeroučitelji Boris Barbarić i don Josip Petrčić, su dobili priznanja za svoj rad. Nažalost, učenice Marta Laco i Gea Kosović nisu mogle nazočiti dodjeli nagrada iz opravdanih razloga. Zbog epidemiološke situacije te nemogućnosti održavanja nagradnog putovanja, koje HBK organizira za pobjednike natjecanja, naši su učenici uz priznanja nagrađeni prijenosnim računalima za ostvaren uspjeh.

Našim učenicima, pobjednicima, još jednom VELIKA ČESTITKA, a kao škola želimo zahvaliti svima koji su nas podržavali i trudili se da se natjecanje održi. Hvala Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, Nacionalnom katehetskom uredu, Agenciji za odgoj i obrazovanje, a posebno hvala i Katehetskom uredu Riječke nadbiskupije.

P.S. Djelatnici HRT-a snimili su reportažu o našoj školi koju možete pogledati na HRTi programu u emisiji Županijska panorama emitiranoj u petak 20. studenog.

Nekoliko fotografija s dodjele:

« Ožujak 2024 »

CMS za škole logo
Salezijanska klasična gimnazija - s pravom javnosti / Vukovarska 62, HR-51000 Rijeka / gimnazija-klasicna-salezijanska-ri.skole.hr / ured@gimnazija-klasicna-salezijanska-ri.skole.hr