07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Državno natjecanje iz latinskog i grčkog jezika
Autor: Ružica Jauk, Tea Katnić, 15. 4. 2018.

Državno natjecanje iz latinskog i grčkog jezika održano je od 26. do 28. 3. 2018. godine u Zadru. Marija Balenović učenica 4.k razreda s mentoricom prof. Ružicom Jauk bila je predstavnica naše škole. Osim natjecanja koje je prošlo u izvrsnoj organizaciji domaćini iz zadarske Klasične gimnazije Ivana Pavla II. potrudili su se pokazati nam i Arheološki muzej, katedralu sv. Stošije, crkvu sv. Donata, Muzej antičkog stakla, crkvu sv. Šime i Kneževu palaču.

Marija je također bila zadovoljna organizacijom i smještajem, a posebno je se dojmio posjet gradu Ninu i tamošnjem muzeju.

Sve u svemu dobro smo se proveli, stekli nova prijateljstva te smo ponešto i naučili.

Ružica Jauk, prof.