24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

Svjetski dan voda
Autor: Sunčana Martinčević, Tea Katnić, 9. 4. 2018.

Učenici Salezijanske klasične gimnazije na prigodan način obilježili su Svjetski dan voda. Pogledajte opširnije.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana voda i otvorenja obnovljene vodospreme – prekidne komore Sv. Križ učenici recitatorsko-dramske družine SKG-a pod vodstvom profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević pripremili su prigodni recital Kapi života. Recital su izveli na prvi dan proljeća, 20. ožujka 2018. na svečanosti otvaranja obnovljene vodospreme smještene u blizini Astronomskog centra Rijeka u sklopu projekta Grada Rijeke i Komunalnog društva Vodovod i Kanalizacija. Učenici Veronika Jeličić, Barbara Miletić i Lovro Kapetanović svojom su izvedbom oduševili nazočne što su u pismu zahvale istaknuli organizatori i za učenike priredili i prigodne darove.

Sunčana Martinčević