24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Svjetski dan voda
Autor: Tea Katnić, Sunčana Martinčević, 9. 4. 2018.

Učenici Salezijanske klasične gimnazije na prigodan način obilježili su Svjetski dan voda. Pogledajte opširnije.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana voda i otvorenja obnovljene vodospreme – prekidne komore Sv. Križ učenici recitatorsko-dramske družine SKG-a pod vodstvom profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević pripremili su prigodni recital Kapi života. Recital su izveli na prvi dan proljeća, 20. ožujka 2018. na svečanosti otvaranja obnovljene vodospreme smještene u blizini Astronomskog centra Rijeka u sklopu projekta Grada Rijeke i Komunalnog društva Vodovod i Kanalizacija. Učenici Veronika Jeličić, Barbara Miletić i Lovro Kapetanović svojom su izvedbom oduševili nazočne što su u pismu zahvale istaknuli organizatori i za učenike priredili i prigodne darove.

Sunčana Martinčević