13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

STEMI Hexapod u našoj Školi
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 12. 6. 2017.

Udruga Bura Znanja pokrenula je program STEMI - Learning by Creating preko kojega su domaće i strane firme imale mogućnost donirati STEMI Hexapod robotičke komplete obrazovnim ustanovama u cijeloj Hrvatskoj.

Naša Škola dobila je, zahvaljujući Donatoru i bivšem učeniku naše Škole, Pavlu Pahljini, predsjedniku i suosnivaču riječkog start up poduzeća STEMI, donaciju STEMI Hexapod robotičkog kompleta na čemu se zahvaljujemo.

STEMI je zapravo robotski pauk kojim se upravlja pomoću mobilne aplikacije.

Robot dolazi u dijelovima te korisnik slaže dio po dio prateći video instrukcije na internet platformi.

Njegova je posebnost to što je namijenjen djeci starijoj od 13 godina i služi za populariziranje STEM-a (odnosno znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike) među mlađom populacijom.

Izradom ovog robota mogu se naučiti osnove programiranja, elektronike i robotike.