04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

STEMI Hexapod u našoj Školi
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 12. 6. 2017.

Udruga Bura Znanja pokrenula je program STEMI - Learning by Creating preko kojega su domaće i strane firme imale mogućnost donirati STEMI Hexapod robotičke komplete obrazovnim ustanovama u cijeloj Hrvatskoj.

Naša Škola dobila je, zahvaljujući Donatoru i bivšem učeniku naše Škole, Pavlu Pahljini, predsjedniku i suosnivaču riječkog start up poduzeća STEMI, donaciju STEMI Hexapod robotičkog kompleta na čemu se zahvaljujemo.

STEMI je zapravo robotski pauk kojim se upravlja pomoću mobilne aplikacije.

Robot dolazi u dijelovima te korisnik slaže dio po dio prateći video instrukcije na internet platformi.

Njegova je posebnost to što je namijenjen djeci starijoj od 13 godina i služi za populariziranje STEM-a (odnosno znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike) među mlađom populacijom.

Izradom ovog robota mogu se naučiti osnove programiranja, elektronike i robotike.