24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

STEMI Hexapod u našoj Školi
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 12. 6. 2017.

Udruga Bura Znanja pokrenula je program STEMI - Learning by Creating preko kojega su domaće i strane firme imale mogućnost donirati STEMI Hexapod robotičke komplete obrazovnim ustanovama u cijeloj Hrvatskoj.

Naša Škola dobila je, zahvaljujući Donatoru i bivšem učeniku naše Škole, Pavlu Pahljini, predsjedniku i suosnivaču riječkog start up poduzeća STEMI, donaciju STEMI Hexapod robotičkog kompleta na čemu se zahvaljujemo.

STEMI je zapravo robotski pauk kojim se upravlja pomoću mobilne aplikacije.

Robot dolazi u dijelovima te korisnik slaže dio po dio prateći video instrukcije na internet platformi.

Njegova je posebnost to što je namijenjen djeci starijoj od 13 godina i služi za populariziranje STEM-a (odnosno znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike) među mlađom populacijom.

Izradom ovog robota mogu se naučiti osnove programiranja, elektronike i robotike.