02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu (Job shadowing). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Upisi 2018.-2019.

Nakon objave konačnih rezultata učenika koji su ostvarili pravo upisa u Salezijansku klasičnu gimnaziju, upisnice će moći predati 16.7.2018 od 8 do 12 sati i 17.7.2018. od 8 do 10 sati

NATJEČAJ ZA UPISE U SREDNJU ŠKOLU U ŠKOLSKOJ GODINI 2018./2019.

Upis u  Salezijansku klasičnu gimnaziju:

Jedno odjeljenje  klasično:

1.k razred = 26 učenika

Dva odjeljenja opće gimnazije za sportaše:

1.s A razred = 24 učenika

1.s B razred = 24 učenika

PREDUVJETI:

1. RAZGOVOR - Svi pristupnici moraju proći razgovor u periodu od 11.6.2018. do 21.6.2018. godine (osim blagdana i praznika) od 17.30 do 20.00 sati. Pristupnici mogu odabrati bilo koji termin. Nije potrebna prethodna najava. Razgovor se provodi u školi. Pristupnici koji su pristupili razgovoru evidentiraju se u sustavu NISpuSŠ dodavanjem jednog (1)  dodatnog boda.

Učenici s teškoćama u razvoju mogu pristupiti razgovoru 5.6.2018. i 6.6.2018. od 18.00 do 20.00 sati bez prethodne najaveKrsni list i preporuku župnika moraju priložiti na dan razgovora.

2. KRSNI LIST I PREPORUKA ŽUPNIKA - Svi pristupnici moraju  do 21.6.2018. dostaviti tražene dokumente. Roditelji prilažu krsni list i preporuku župnika  pri dolasku na razgovor od 11.6.2018. do 21.6.2018.  Pristupnici koji do traženog dana ne dostave potrebne dokumente nisu zadovoljili preduvjete upisa i brišu se sa prijava u našu Školu u sustavu NISpuSŠ.

3. PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA ZA UČENIKE KOJI NISU UČILI ENGLESKI U OSNOVNOJ ŠKOLI (na osnovu pisanog zahtjeva učenika)

Termin provjere za učenike s teškoćama u razvoju: 18.6.2018. u 9.00 sati

Termin provjere: 3.7.2018. u 8.00 sati

Kontakt: 051 672-986 - tajništvo

051 563-650 - ravnatelj

BODOVANJE:

Zajednički element za upis u gimnazijske programe uključuje prosjeke svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja, zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika, Engleski jezik, Geografija, Povijest, Biologija

Na takav način moguće je steći 80 bodova.

Dodatno se boduju natjecanja iz znanja nastavnih predmeta posebno važnih za upis u Salezijansku klasičnu gimnaziju.

Na osnovu  „Jedinstvenog popisa zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole“, zdravstvene kontraindikacije za  gimnazijske programe su kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje.

VAŽNO:

Svi učenici zainteresirani za opću gimnaziju za sportaše, moraju pratiti stranice Hrvatskog sportskog saveza i stranice za e-upis kako bi se na vrijeme mogli prijaviti za upis u opću gimnaziju za sportaše.

Kandidati koji se upisuju u u razredne odjele za sportaše iskazuju interes za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u slijedeće datume: 25. - 31.5.2018.

Više informacija i detalja vezanih za upise pogledati dolje navedene dokumente: upisi 1, 2 i 3.

Potvrda o primitku krsnog lista i preporuke župnika bit će evidentirana na stranicama NISpuSŠ 26. 6.2018.