20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Upisi 2016.-2017.

NATJEČAJ ZA UPISE U SREDNJU ŠKOLU U ŠKOLSKOJ GODINI 2017./2018.

Upis u  Salezijansku klasičnu gimnaziju:

Jedno odjeljenje  klasično:

1.k razred = 26 učenika

Dva odjeljenja opće gimnazije za sportaše:

1.s A razred = 24 učenika

1.s B razred = 24 učenika

PREDUVJETI:

1. RAZGOVOR - Svi pristupnici moraju proći razgovor u periodu od 12.6.2017. do 28.6.2017. godine (osim blagdana i praznika) od 18.00 do 20.00 sati. Pristupnici mogu odabrati bilo koji termin. Nije potrebna prethodna najava. Razgovor se provodi u školi. Pristupnici koji su pristupili razgovoru evidentiraju se u sustavu NISpuSŠ dodavanjem jednog (1)  dodatnog boda.

Učenici s teškoćama u razvoju mogu pristupiti razgovoru 5.6.2017. i 6.6.2017. od 18.00 do 20.00 sati bez prethodne najaveKrsni list i preporuku župnika moraju priložiti na dan razgovora.

2. KRSNI LIST I PREPORUKA ŽUPNIKA - Svi pristupnici moraju  do 28.6.2017. dostaviti tražene dokumente. Roditelji prilažu krsni list i preporuku župnika  pri dolasku na razgovor od 12.6.2017. do 28.6.2017.  Pristupnici koji do traženog dana ne dostave potrebne dokumente nisu zadovoljili preduvjete upisa i brišu se sa prijava u našu Školu u sustavu NISpuSŠ.

3. PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA ZA UČENIKE KOJI NISU UČILI ENGLESKI U OSNOVNOJ ŠKOLI (na osnovu pisanog zahtjeva učenika)

Termin provjere za učenike s teškoćama u razvoju: 31.5.2017. u 9.00 sati

Termin provjere: 3.7.2017. u 8.00 sati

Kontakt: 051 672-986 - tajništvo

051 563-650 - ravnatelj

BODOVANJE:

Zajednički element za upis u gimnazijske programe uključuje prosjeke svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja, zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika, Engleski jezik, Geografija, Povijest, Biologija

Na takav način moguće je steći 80 bodova.

Dodatno se boduju natjecanja iz znanja nastavnih predmeta posebno važnih za upis u Salezijansku klasičnu gimnaziju.

Na osnovu  „Jedinstvenog popisa zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole“, zdravstvene kontraindikacije za  gimnazijske programe su kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje.

VAŽNO:

Svi učenici zainteresirani za opću gimnaziju za sportaše, moraju pratiti stranice Hrvatskog sportskog saveza i stranice za e-upis kako bi se na vrijeme mogli prijaviti za upis u opću gimnaziju za sportaše.

Kandidati koji se upisuju u u razredne odjele za sportaše iskazuju interes za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u slijedeće datume: 25. - 31.5.2017.

Više informacija i detalja vezanih za upise pogledati dolje navedene dokumente: upisi 1, 2 i 3.