Fond i uvjeti posudbe knjiga

Fond knjižnice SKG-a prilagođen je nastavnom planu i programu klasične i opće gimnazije. Temelj fonda čini knjižna građa – oko 19 000 svezaka.

Uz lektirne naslove (30-ak primjeraka po naslovu) obuhvaća i znanstveno-popularnu i stručnu literaturu za sva nastavna područja te pedagoško-psihološku literaturu. Budući da je naša škola prije 1993. godine bila vjerska škola za spremanje svećenika, knjižnica je bogata i teološkom literaturom. Dio knjižnog fonda čini i bogata referentna zbirka – enciklopedije, leksikoni, rječnici, priručnici…).

Neknjižnu građu čini periodika (velik broj starih časopisa i 15 tekućih naslova časopisa i 2 novina).

Za stručnu obradu građe koristilo se program MEDVED, no budući da nije zadovoljavao potrebe suvremenoga knjižničnog poslovanja, nabavljen je program Metelwin te izvršena konverzija dotad obrađenih podataka.

Ovdje možete pretraživati katalog dosad upisanih knjiga (11 274 naslova,             15 889 primjerka) naše knjižnice te rezervirati knjigu, produljiti posudbu, pregledati popis (pro)čitanih knjiga.

SKGkatalog

ČASOPISI  I NOVINE U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI ŠK. GOD. 2022./2023.

1. DON BOSCO DANAS (Vjesnik salezijanske obitelji i prijatelja sv. Ivana Bosca)
  2. BOOK (Mjesečnik za promicanje nove evangelizacije)
  3. BUG (Časopis za informatiku)
  4. HRVATSKE ŠUME