Izrada duplikata/prijepisa svjedodžbi

1. Duplikat/prijepis svjedodžbe

Duplikate svjedodžbe Škola izdaje samo u slučaju ako je originalna svjedodžba izgubljena ili uništena jer istodobno ne smiju postojati dva originala dokumenta.

Duplikati/prijepisi svjedodžbe izdaju se nakon podnesenog zahtjeva za izdavanje duplikata svjedodžbe. U tom slučaju Škola ponovno izrađuje dokument (duplikat svjedodžbe) prema podacima iz matične knjige učenika.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

2. Način i uvjeti izdavanja duplikata/prijepisa svjedodžbi

Na temelju Odluke Školskog odbora od 4. listopada 2023. izrada duplikata/prijepisa svjedodžbi naplaćuje se 10,00 EUR po svjedodžbi.

Sredstva je potrebno uplatiti na račun škole:

IBAN: HR0524020061100106911, poziv na broj: staviti svoj OIB, opis: uplata za duplikat svjedodžbe

Zahtjevi se podnose se u tajništvu Škole svakim radnim danom od 9 do 12 sati.

Zainteresirane stranke dužne su čitljivo i u cijelosti popuniti obrazac Zahtjeva, koji mogu preuzeti u privitku.

Duplikat/prijepis svjedodžbe izdaje se najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva i nakon podnesenog dokaza o uplati.

Duplikat/prijepis svjedodžbe  može podići osobno stranka ili član uže obitelji (roditelj/ staratelj, punoljetno dijete, bračni drug), a sve ostale osobe uz predočenje punomoći ovjerene kod javnog bilježnika.

Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.