02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu (Job shadowing). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Proslava 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti
Autor: Janja Linardić, 12. 6. 2018.

Vrhunac proslave 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti obilježen je posjetom vrhovnoga poglavara salezijanske družbe, desetog don Boscova nasljednika don Angela Fernandeza Artimea riječkoj salezijanskoj zajednici 25. i 26. svibnja 2018. godine.

Vrhovnog je poglavara na salezijanskom dvorištu uz prigodan program dočekalo četiristotinjak mladih iz Zagreba, Slavonije, Njemačke i, naravno, riječkih domaćina. Slijedila je akademija u Salezijanskoj klasičnoj gimnaziji kojoj su uz vrhovnog poglavara nazočili i riječki nadbiskup, provincijali hrvatske i slovenske provincije, župan Primorsko-goranske županije, zamjenik gradonačelnika i brojni drugi uglednici i uzvanici koji su uputili čestitke salezijancima za prigodne godišnjice, ali i zahvalnost za stogodišnje zauzeto djelovanje za mlade.

Uz združeni zbor SKG-a i MPZ-a „Rijeka – Sempre Allegro“ pod vodstvom profesorice Helge Dukarić Dangubić program su glazbeno obogatili i učenica prvog klasičnog razreda Medea Market Sindik i bivši učenik David Bebić. Učenici dramske družine pod vodstvom don Dragutina Detića i profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević nazočnima su ispričali Riječku salezijansku priču podsjetivši na najvažnije događaje i osobe tijekom 100 godina salezijanske prisutnosti u Rijeci.

Sljedeći je dan, 26. svibnja, don Artime uz nazočnost učenika i djelatnika blagoslovio novoizgrađeni dio Salezijanske klasične gimnazije čime ona konačno dobiva odgovarajući prostor za rad.

Svečanoj su misi uz salezijansku obitelj nazočili i brojni vjernici iz Rijeke. U propovijedi je vrhovni poglavar istaknuo da je snaga salezijanaca upravo u njihovu načinu rada – biti za druge, biti drugima blizu i primati ih otvorena i čista srca.

Nakon svete mise i svečane procesije s kipom Marije Pomoćnice vrhovni poglavar je nastavio radosno druženje s mladima oživotvorujući karizmu osnivača Salezijanske družbe svetog Ivana Bosca.

Sunčana Martinčević, prof.

Priloženi dokumenti: