24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Proslava 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti
Autor: Janja Linardić, 12. 6. 2018.

Vrhunac proslave 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti obilježen je posjetom vrhovnoga poglavara salezijanske družbe, desetog don Boscova nasljednika don Angela Fernandeza Artimea riječkoj salezijanskoj zajednici 25. i 26. svibnja 2018. godine.

Vrhovnog je poglavara na salezijanskom dvorištu uz prigodan program dočekalo četiristotinjak mladih iz Zagreba, Slavonije, Njemačke i, naravno, riječkih domaćina. Slijedila je akademija u Salezijanskoj klasičnoj gimnaziji kojoj su uz vrhovnog poglavara nazočili i riječki nadbiskup, provincijali hrvatske i slovenske provincije, župan Primorsko-goranske županije, zamjenik gradonačelnika i brojni drugi uglednici i uzvanici koji su uputili čestitke salezijancima za prigodne godišnjice, ali i zahvalnost za stogodišnje zauzeto djelovanje za mlade.

Uz združeni zbor SKG-a i MPZ-a „Rijeka – Sempre Allegro“ pod vodstvom profesorice Helge Dukarić Dangubić program su glazbeno obogatili i učenica prvog klasičnog razreda Medea Market Sindik i bivši učenik David Bebić. Učenici dramske družine pod vodstvom don Dragutina Detića i profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević nazočnima su ispričali Riječku salezijansku priču podsjetivši na najvažnije događaje i osobe tijekom 100 godina salezijanske prisutnosti u Rijeci.

Sljedeći je dan, 26. svibnja, don Artime uz nazočnost učenika i djelatnika blagoslovio novoizgrađeni dio Salezijanske klasične gimnazije čime ona konačno dobiva odgovarajući prostor za rad.

Svečanoj su misi uz salezijansku obitelj nazočili i brojni vjernici iz Rijeke. U propovijedi je vrhovni poglavar istaknuo da je snaga salezijanaca upravo u njihovu načinu rada – biti za druge, biti drugima blizu i primati ih otvorena i čista srca.

Nakon svete mise i svečane procesije s kipom Marije Pomoćnice vrhovni poglavar je nastavio radosno druženje s mladima oživotvorujući karizmu osnivača Salezijanske družbe svetog Ivana Bosca.

Sunčana Martinčević, prof.

Priloženi dokumenti: