07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Proslava 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti
Autor: Janja Linardić, 12. 6. 2018.

Vrhunac proslave 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti obilježen je posjetom vrhovnoga poglavara salezijanske družbe, desetog don Boscova nasljednika don Angela Fernandeza Artimea riječkoj salezijanskoj zajednici 25. i 26. svibnja 2018. godine.

Vrhovnog je poglavara na salezijanskom dvorištu uz prigodan program dočekalo četiristotinjak mladih iz Zagreba, Slavonije, Njemačke i, naravno, riječkih domaćina. Slijedila je akademija u Salezijanskoj klasičnoj gimnaziji kojoj su uz vrhovnog poglavara nazočili i riječki nadbiskup, provincijali hrvatske i slovenske provincije, župan Primorsko-goranske županije, zamjenik gradonačelnika i brojni drugi uglednici i uzvanici koji su uputili čestitke salezijancima za prigodne godišnjice, ali i zahvalnost za stogodišnje zauzeto djelovanje za mlade.

Uz združeni zbor SKG-a i MPZ-a „Rijeka – Sempre Allegro“ pod vodstvom profesorice Helge Dukarić Dangubić program su glazbeno obogatili i učenica prvog klasičnog razreda Medea Market Sindik i bivši učenik David Bebić. Učenici dramske družine pod vodstvom don Dragutina Detića i profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević nazočnima su ispričali Riječku salezijansku priču podsjetivši na najvažnije događaje i osobe tijekom 100 godina salezijanske prisutnosti u Rijeci.

Sljedeći je dan, 26. svibnja, don Artime uz nazočnost učenika i djelatnika blagoslovio novoizgrađeni dio Salezijanske klasične gimnazije čime ona konačno dobiva odgovarajući prostor za rad.

Svečanoj su misi uz salezijansku obitelj nazočili i brojni vjernici iz Rijeke. U propovijedi je vrhovni poglavar istaknuo da je snaga salezijanaca upravo u njihovu načinu rada – biti za druge, biti drugima blizu i primati ih otvorena i čista srca.

Nakon svete mise i svečane procesije s kipom Marije Pomoćnice vrhovni poglavar je nastavio radosno druženje s mladima oživotvorujući karizmu osnivača Salezijanske družbe svetog Ivana Bosca.

Sunčana Martinčević, prof.

Priloženi dokumenti: