02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu (Job shadowing). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

Dan Škole
Autor: Janja Linardić, 25. 5. 2018.

I ove je godine uz blagdan sv. Dominika Savija, 8. svibnja, Salezijanska klasična gimnazija proslavila Dan škole. Ovu su proslavu obilježile značajne obljetnice koje ove godine slavi riječka salezijanska zajednica – 100. godišnjica dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti. Uz brojne uzvanike, a među njima su bili i riječki nadbiskup dr. Ivan Devčić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije don Pejo Orkić te brojni uglednici iz kulturnoga i javnoga života grada u novouređenom je predvorju škole održano predstavljanje monografije „Stoljeće salezijanske prisutnosti u Rijeci, 1918. – 2018., oratorij – župa – škola“.  Ova monografija riječju i slikom pripovijeda o stoljetnom djelovanju riječkih salezijanaca – povijesnim okolnostima, odgojnom djelovanju, brojnim plodovima rada, kako salezijanaca, tako i svih koji u njihovu okružju djeluju. Knjigu su predstavili dr. sc. Josip Grbac, dr. sc. Veronika Mila Popić te dr. sc. Vladimir Rosić.

Program je obogatila dramsko-recitatorska družina škole pod vodstvom profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević izvedbom Retrospektive plus, presjeka 25-godišnjeg rada družine koja djeluje od početaka škole s pravom javnosti i zajedno sa školom slavi 25. rođendan. Scenska igra, meditacija, poezija, stilske vježbe i na kraju reperi oduševili su sve nazočne. Za glazbeni ugođaj pobrinuli su se sadašnji i bivši učenici škole te združeni zbor SKG-a pod vodstvom profesora Edina Pecmana i Mješoviti pjevački zbor „Rijeka – Sempre Allegro“ koji vodi profesorica Helga Dukarić-Dangubić.

Druženje je nastavljeno i nakon akademije.

Sunčana Martinčević, prof.