24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Dan Škole
Autor: Janja Linardić, 25. 5. 2018.

I ove je godine uz blagdan sv. Dominika Savija, 8. svibnja, Salezijanska klasična gimnazija proslavila Dan škole. Ovu su proslavu obilježile značajne obljetnice koje ove godine slavi riječka salezijanska zajednica – 100. godišnjica dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti. Uz brojne uzvanike, a među njima su bili i riječki nadbiskup dr. Ivan Devčić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije don Pejo Orkić te brojni uglednici iz kulturnoga i javnoga života grada u novouređenom je predvorju škole održano predstavljanje monografije „Stoljeće salezijanske prisutnosti u Rijeci, 1918. – 2018., oratorij – župa – škola“.  Ova monografija riječju i slikom pripovijeda o stoljetnom djelovanju riječkih salezijanaca – povijesnim okolnostima, odgojnom djelovanju, brojnim plodovima rada, kako salezijanaca, tako i svih koji u njihovu okružju djeluju. Knjigu su predstavili dr. sc. Josip Grbac, dr. sc. Veronika Mila Popić te dr. sc. Vladimir Rosić.

Program je obogatila dramsko-recitatorska družina škole pod vodstvom profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević izvedbom Retrospektive plus, presjeka 25-godišnjeg rada družine koja djeluje od početaka škole s pravom javnosti i zajedno sa školom slavi 25. rođendan. Scenska igra, meditacija, poezija, stilske vježbe i na kraju reperi oduševili su sve nazočne. Za glazbeni ugođaj pobrinuli su se sadašnji i bivši učenici škole te združeni zbor SKG-a pod vodstvom profesora Edina Pecmana i Mješoviti pjevački zbor „Rijeka – Sempre Allegro“ koji vodi profesorica Helga Dukarić-Dangubić.

Druženje je nastavljeno i nakon akademije.

Sunčana Martinčević, prof.