07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Riječki matematički susreti 2017.-te

19. travnja 2017. na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci održani su
Riječki matematički susreti.

Uvodnu riječ vodili su S. Rukavina i V. Nikolaus. Slijedila su predavanja o
Milenijskim problemima i Poincaréovoj hipotezi.

Program je zatim podijeljen na dva dijela, za nastavnike i učitelje i za
učenike. Nastavnici i učitelji imali su predavanja o Riemmanovoj hipotezi, P
vs NP, raspravu o prva dva predavanja te LaTeX i Beamer radionicu. Učenici
su sudjelovali u radionicama: "Topološka radionica", "Racionalne točke na
krivuljama" i "Matematika čvorova".

Susretima je prisustvovalo 28 nastavnika i 8 učenika. Iz naše škole bile su nastavnice Tamara Stipčić-Jelenović i Tea Katnić te učenice 3. razreda Leona Petrc i Mia Dodik i učenici prvog razreda  Adrian
Grdinić i Mara Stančić.