20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Riječki matematički susreti 2017.-te

19. travnja 2017. na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci održani su
Riječki matematički susreti.

Uvodnu riječ vodili su S. Rukavina i V. Nikolaus. Slijedila su predavanja o
Milenijskim problemima i Poincaréovoj hipotezi.

Program je zatim podijeljen na dva dijela, za nastavnike i učitelje i za
učenike. Nastavnici i učitelji imali su predavanja o Riemmanovoj hipotezi, P
vs NP, raspravu o prva dva predavanja te LaTeX i Beamer radionicu. Učenici
su sudjelovali u radionicama: "Topološka radionica", "Racionalne točke na
krivuljama" i "Matematika čvorova".

Susretima je prisustvovalo 28 nastavnika i 8 učenika. Iz naše škole bile su nastavnice Tamara Stipčić-Jelenović i Tea Katnić te učenice 3. razreda Leona Petrc i Mia Dodik i učenici prvog razreda  Adrian
Grdinić i Mara Stančić.