24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Riječki matematički susreti 2017.-te

19. travnja 2017. na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci održani su
Riječki matematički susreti.

Uvodnu riječ vodili su S. Rukavina i V. Nikolaus. Slijedila su predavanja o
Milenijskim problemima i Poincaréovoj hipotezi.

Program je zatim podijeljen na dva dijela, za nastavnike i učitelje i za
učenike. Nastavnici i učitelji imali su predavanja o Riemmanovoj hipotezi, P
vs NP, raspravu o prva dva predavanja te LaTeX i Beamer radionicu. Učenici
su sudjelovali u radionicama: "Topološka radionica", "Racionalne točke na
krivuljama" i "Matematika čvorova".

Susretima je prisustvovalo 28 nastavnika i 8 učenika. Iz naše škole bile su nastavnice Tamara Stipčić-Jelenović i Tea Katnić te učenice 3. razreda Leona Petrc i Mia Dodik i učenici prvog razreda  Adrian
Grdinić i Mara Stančić.