17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Razmjena učenika - Cloppenburg
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 10. 5. 2017.

22. travnja 2017. godine , uz pratnju prof. Tee Katnić i prof. Andree Lerge Mičetić, deset se učenika naše škole uputilo prema Cloppenburgu, gradiću na sjeverozapadu Njemačke sa svega trideset i dvije tisuće stanovnika.

Cilj našeg putovanja bio je nastavak projekta razmjene učenika započetog u Rijeci, u studenome  prošle godine.

Nakon sedamnaestosatnog putovanja  i susreta s našim njemačkim prijateljima, smjestili smo se u njihove domove i upoznali njihove obitelji.

Sljedeći  smo dan proveli u zajedničkom druženju uz roštilj, a dio učenika posjetio je i adrenalinski park.

U ponedjeljak smo prvi put posjetili njihovu školu. Nakon zajedničke molitve posvetili smo se radu na anketama o neobnovljivim  izvorima  energije i našim svakodnevnim navikama koje utječu na crpljenje istih. Večer smo proveli  zajedničkim druženjem u baru.

Sljedećeg smo se jutra uputili prema Bremerhavenu gdje smo posjetili „Kuću klime“, muzej u kojem  se može  doživjeti ,,put oko svijeta“ po osmom meridijanu. Tako smo, primjerice, imali priliku svim osjetilima iskusiti život u Nigeru; hodali smo po pijesku, slušali smo tradicionalni pjev tamošnjih žena, vadili smo vodu iz bunara, osjećali smo vruć i zagušljiv zrak i gledali smo projekcije njihovog  svakodnevnog života. Na ,,Anktartici“ smo iskusili temperaturu ispod ništice, u „prašumama“ je zrak  bio izrazito vlažan, a u „južnijim djelovima“ oduševio nas je svijet akvarija. Sljedeća stanica toga dana bila je Bremen gdje su nam njemački učenici prezentirali svoje znanje o znamenitostima grada. Dan smo završili shoppingom u najvećem shopping centru u Bremenu. Srijeda je bila rezervirana za početak rada na novim projektima i radionicama.

Najviše nam se svijela radionica u kojoj smo reciklirali staru odjeću. Zajedničkim smo snagama staru košulju prenamjenili u modernu torbu, od muške smo košulje napravile žensku te smo preobrazili stare traperice. Poslijepodne smo se vlakom uputili u Oldenburg, simpatičan gradić koji nam se svima svidio.

Sljedećeg smo dana nakon rada na projektu  posjetili gradsku vjećnicu gdje su nas domaćini jako lijepo ugostili te darovali prigodnim poklonima. Poslije ručka smo posjetili klopenburgški muzej, najveći muzej na otvorenom u Europi, gdje smo se upoznali sa životom tamošnjih stanovnika  u 17. stoljeću. Poslijepodne  smo se zabavljali u kuglani, a navečer smo druženje nastavili u baru. Petak je bio zadnji dan našeg putovanja. Nakon prezentacije  ostvarenih projekata, domaćini su nam priredili oproštajnu zabavu. Nakon roštilja i ugodnog razgovora, profesorica Andrea nas je jedva  razdvojila od naših njemačkih i mađarskih prijatelja.

U autobusu smo dugo u noć razmjenjivali svoje doživljaje te  zaključili kako je ovaj projekt jako lijepo iskustvo koje ćemo pamtiti cijelog života. Sretno smo stigli u Rijeku gdje nas je dočekao i pozdravio naš ravnatelj.

Ovo je putovanje bilo znatno drugačije od „običnog izleta“ zato što ne samo da smo se upoznali sa znamenitostima i krajolikom tog djela Njemačke, već smo  i upoznali  njihovu kulturu  i svakodnevicu, a što je najljepše od svega, stekli smo nove prijatelje s kojima smo, zahvaljujući modernim tehnologijama, ostali u kontaktu, a već smo i počeli planirati naš novi susret, ovoga  ljeta.

Jana Vrsalović, 2.sa