13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Razmjena učenika - Cloppenburg
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 10. 5. 2017.

22. travnja 2017. godine , uz pratnju prof. Tee Katnić i prof. Andree Lerge Mičetić, deset se učenika naše škole uputilo prema Cloppenburgu, gradiću na sjeverozapadu Njemačke sa svega trideset i dvije tisuće stanovnika.

Cilj našeg putovanja bio je nastavak projekta razmjene učenika započetog u Rijeci, u studenome  prošle godine.

Nakon sedamnaestosatnog putovanja  i susreta s našim njemačkim prijateljima, smjestili smo se u njihove domove i upoznali njihove obitelji.

Sljedeći  smo dan proveli u zajedničkom druženju uz roštilj, a dio učenika posjetio je i adrenalinski park.

U ponedjeljak smo prvi put posjetili njihovu školu. Nakon zajedničke molitve posvetili smo se radu na anketama o neobnovljivim  izvorima  energije i našim svakodnevnim navikama koje utječu na crpljenje istih. Večer smo proveli  zajedničkim druženjem u baru.

Sljedećeg smo se jutra uputili prema Bremerhavenu gdje smo posjetili „Kuću klime“, muzej u kojem  se može  doživjeti ,,put oko svijeta“ po osmom meridijanu. Tako smo, primjerice, imali priliku svim osjetilima iskusiti život u Nigeru; hodali smo po pijesku, slušali smo tradicionalni pjev tamošnjih žena, vadili smo vodu iz bunara, osjećali smo vruć i zagušljiv zrak i gledali smo projekcije njihovog  svakodnevnog života. Na ,,Anktartici“ smo iskusili temperaturu ispod ništice, u „prašumama“ je zrak  bio izrazito vlažan, a u „južnijim djelovima“ oduševio nas je svijet akvarija. Sljedeća stanica toga dana bila je Bremen gdje su nam njemački učenici prezentirali svoje znanje o znamenitostima grada. Dan smo završili shoppingom u najvećem shopping centru u Bremenu. Srijeda je bila rezervirana za početak rada na novim projektima i radionicama.

Najviše nam se svijela radionica u kojoj smo reciklirali staru odjeću. Zajedničkim smo snagama staru košulju prenamjenili u modernu torbu, od muške smo košulje napravile žensku te smo preobrazili stare traperice. Poslijepodne smo se vlakom uputili u Oldenburg, simpatičan gradić koji nam se svima svidio.

Sljedećeg smo dana nakon rada na projektu  posjetili gradsku vjećnicu gdje su nas domaćini jako lijepo ugostili te darovali prigodnim poklonima. Poslije ručka smo posjetili klopenburgški muzej, najveći muzej na otvorenom u Europi, gdje smo se upoznali sa životom tamošnjih stanovnika  u 17. stoljeću. Poslijepodne  smo se zabavljali u kuglani, a navečer smo druženje nastavili u baru. Petak je bio zadnji dan našeg putovanja. Nakon prezentacije  ostvarenih projekata, domaćini su nam priredili oproštajnu zabavu. Nakon roštilja i ugodnog razgovora, profesorica Andrea nas je jedva  razdvojila od naših njemačkih i mađarskih prijatelja.

U autobusu smo dugo u noć razmjenjivali svoje doživljaje te  zaključili kako je ovaj projekt jako lijepo iskustvo koje ćemo pamtiti cijelog života. Sretno smo stigli u Rijeku gdje nas je dočekao i pozdravio naš ravnatelj.

Ovo je putovanje bilo znatno drugačije od „običnog izleta“ zato što ne samo da smo se upoznali sa znamenitostima i krajolikom tog djela Njemačke, već smo  i upoznali  njihovu kulturu  i svakodnevicu, a što je najljepše od svega, stekli smo nove prijatelje s kojima smo, zahvaljujući modernim tehnologijama, ostali u kontaktu, a već smo i počeli planirati naš novi susret, ovoga  ljeta.

Jana Vrsalović, 2.sa