23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

SHKM Vukovar 2017.

50-ak učenika naše škole prošlog je vikenda u pratnji profesora Nevena Pejića i asistenta Sanjina Jurića sudjelovalo na Susretu hrvatske katoličke mladeži (SHKM).

Prvi dan svog putovanja išli su u Slavonski Brod gdje su ih ugostile iznimno gostoljubive obitelji.

Također, u Slavonskom Brodu imali su i lijep duhovni i zabavni program zajedno s još 2000 mladih iz ostalih gradova Hrvatske.

Idućeg dana, u nedjelju, naši su se učenici zaputili u Vukovar, na središnji događaj SHKM-A, svetu misu kojoj su prisustvovali zajedno s 30 000 mladih.

Osim svečane svete mise, posjetili su i znamenitosti grada Vukovara, a navečer su cijelo putovanje zaokružili prisustvovanjem na koncertu Božje pobjede, sestara Husar i Opće opasnosti.

Sretni i ispunjeni vratili su se svojim kućama u ponedjeljak u ranim jutarnjim satima.