04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

SHKM Vukovar 2017.

50-ak učenika naše škole prošlog je vikenda u pratnji profesora Nevena Pejića i asistenta Sanjina Jurića sudjelovalo na Susretu hrvatske katoličke mladeži (SHKM).

Prvi dan svog putovanja išli su u Slavonski Brod gdje su ih ugostile iznimno gostoljubive obitelji.

Također, u Slavonskom Brodu imali su i lijep duhovni i zabavni program zajedno s još 2000 mladih iz ostalih gradova Hrvatske.

Idućeg dana, u nedjelju, naši su se učenici zaputili u Vukovar, na središnji događaj SHKM-A, svetu misu kojoj su prisustvovali zajedno s 30 000 mladih.

Osim svečane svete mise, posjetili su i znamenitosti grada Vukovara, a navečer su cijelo putovanje zaokružili prisustvovanjem na koncertu Božje pobjede, sestara Husar i Opće opasnosti.

Sretni i ispunjeni vratili su se svojim kućama u ponedjeljak u ranim jutarnjim satima.