02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Anđelina Knežević (3.k) osvojila drugo mjesto u govorništvu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 7. 5. 2017.

,,Srce i snaga pameti stvaraju govornika.”

Vještina od koje mnogi, posebice mladi, strahuju, no 10 učenika iz srednjih škola diljem Hrvatske pokazali su svoja umijeća i sposobnosti u pisanju javnog govora na temu jednog od 17 globalnih ciljeva.

Projekt koji je veleposlanstvo Švedske predstavilo hrvatskim srednjoškolcima pozivajući ih na pridruživanje globalnoj inicijativi #PrvaGeneracija, koja želi potaknuti mlade da razmotre kako osobno mogu doprinijeti održivom razvoju planeta.

Naša škola pridružila se projektu pod vodstvom profesorice latinskog jezika Ružice Jauk.

Na završnom dijelu natječaja, 28. travnja, 10 finalista je svoje govore predstavilo u dvorani Hrvatskog Sabora pred stručnim žirijem, a učenica trećeg razreda naše škole, Andjelina Knežević, osvojila je drugo mjesto.

Čestitke! :)

Pokazavši znanje i svjesnost o stanju planeta, učenici su dokazali da nada u boljitak mora postojati i da s ovakvom mladeži, budućnost je zasigurno svijetla.