24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

Anđelina Knežević (3.k) osvojila drugo mjesto u govorništvu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 7. 5. 2017.

,,Srce i snaga pameti stvaraju govornika.”

Vještina od koje mnogi, posebice mladi, strahuju, no 10 učenika iz srednjih škola diljem Hrvatske pokazali su svoja umijeća i sposobnosti u pisanju javnog govora na temu jednog od 17 globalnih ciljeva.

Projekt koji je veleposlanstvo Švedske predstavilo hrvatskim srednjoškolcima pozivajući ih na pridruživanje globalnoj inicijativi #PrvaGeneracija, koja želi potaknuti mlade da razmotre kako osobno mogu doprinijeti održivom razvoju planeta.

Naša škola pridružila se projektu pod vodstvom profesorice latinskog jezika Ružice Jauk.

Na završnom dijelu natječaja, 28. travnja, 10 finalista je svoje govore predstavilo u dvorani Hrvatskog Sabora pred stručnim žirijem, a učenica trećeg razreda naše škole, Andjelina Knežević, osvojila je drugo mjesto.

Čestitke! :)

Pokazavši znanje i svjesnost o stanju planeta, učenici su dokazali da nada u boljitak mora postojati i da s ovakvom mladeži, budućnost je zasigurno svijetla.