13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Anđelina Knežević (3.k) osvojila drugo mjesto u govorništvu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 7. 5. 2017.

,,Srce i snaga pameti stvaraju govornika.”

Vještina od koje mnogi, posebice mladi, strahuju, no 10 učenika iz srednjih škola diljem Hrvatske pokazali su svoja umijeća i sposobnosti u pisanju javnog govora na temu jednog od 17 globalnih ciljeva.

Projekt koji je veleposlanstvo Švedske predstavilo hrvatskim srednjoškolcima pozivajući ih na pridruživanje globalnoj inicijativi #PrvaGeneracija, koja želi potaknuti mlade da razmotre kako osobno mogu doprinijeti održivom razvoju planeta.

Naša škola pridružila se projektu pod vodstvom profesorice latinskog jezika Ružice Jauk.

Na završnom dijelu natječaja, 28. travnja, 10 finalista je svoje govore predstavilo u dvorani Hrvatskog Sabora pred stručnim žirijem, a učenica trećeg razreda naše škole, Andjelina Knežević, osvojila je drugo mjesto.

Čestitke! :)

Pokazavši znanje i svjesnost o stanju planeta, učenici su dokazali da nada u boljitak mora postojati i da s ovakvom mladeži, budućnost je zasigurno svijetla.