07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Anđelina Knežević (3.k) osvojila drugo mjesto u govorništvu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 7. 5. 2017.

,,Srce i snaga pameti stvaraju govornika.”

Vještina od koje mnogi, posebice mladi, strahuju, no 10 učenika iz srednjih škola diljem Hrvatske pokazali su svoja umijeća i sposobnosti u pisanju javnog govora na temu jednog od 17 globalnih ciljeva.

Projekt koji je veleposlanstvo Švedske predstavilo hrvatskim srednjoškolcima pozivajući ih na pridruživanje globalnoj inicijativi #PrvaGeneracija, koja želi potaknuti mlade da razmotre kako osobno mogu doprinijeti održivom razvoju planeta.

Naša škola pridružila se projektu pod vodstvom profesorice latinskog jezika Ružice Jauk.

Na završnom dijelu natječaja, 28. travnja, 10 finalista je svoje govore predstavilo u dvorani Hrvatskog Sabora pred stručnim žirijem, a učenica trećeg razreda naše škole, Andjelina Knežević, osvojila je drugo mjesto.

Čestitke! :)

Pokazavši znanje i svjesnost o stanju planeta, učenici su dokazali da nada u boljitak mora postojati i da s ovakvom mladeži, budućnost je zasigurno svijetla.