18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Anđelina Knežević (3.k) osvojila drugo mjesto u govorništvu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 7. 5. 2017.

,,Srce i snaga pameti stvaraju govornika.”

Vještina od koje mnogi, posebice mladi, strahuju, no 10 učenika iz srednjih škola diljem Hrvatske pokazali su svoja umijeća i sposobnosti u pisanju javnog govora na temu jednog od 17 globalnih ciljeva.

Projekt koji je veleposlanstvo Švedske predstavilo hrvatskim srednjoškolcima pozivajući ih na pridruživanje globalnoj inicijativi #PrvaGeneracija, koja želi potaknuti mlade da razmotre kako osobno mogu doprinijeti održivom razvoju planeta.

Naša škola pridružila se projektu pod vodstvom profesorice latinskog jezika Ružice Jauk.

Na završnom dijelu natječaja, 28. travnja, 10 finalista je svoje govore predstavilo u dvorani Hrvatskog Sabora pred stručnim žirijem, a učenica trećeg razreda naše škole, Andjelina Knežević, osvojila je drugo mjesto.

Čestitke! :)

Pokazavši znanje i svjesnost o stanju planeta, učenici su dokazali da nada u boljitak mora postojati i da s ovakvom mladeži, budućnost je zasigurno svijetla.