17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Program za Dan škole
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 1. 5. 2017.

Salezijanska klasična gimnazija, s pravom javnosti u Rijeci organizirat će 5. svibnja u povodu Dana škole i Dan otvorenih vrata pa pozivamo sve zainteresirane, osobito učenike osnovnih škola i njihove roditelje, da nam se pridruže.

Obilježavanje počinje u školi u 9.00 sati nizom radionica u kojima ćete moći – „putovati oko svijeta“ i pratiti tajanstvene putove riječi, ovladati govorničkim vještinama, naučiti argumentirano promišljati, baviti se kodiranjem, eksperimentirati s vodom, uroniti u svijet valova. Ako vas zanima svijet reklama na engleskom jeziku, dođite.

Za ljubitelje tradicije i povijesti u suvremenom ruhu čekaju vas radionice String Arta, Translator's Corner, izrada nakita, kvizovi, transliteracija… Pogađate, riječ je o glagoljici.

Za duhovnu okrjepu zajednički ćemo slaviti svetu misu u 12 sati u crkvi Marije Pomoćnice. Dio svete mise povest će nas u svijet glagoljaške liturgije čemu će pridonijeti i recital Iskoni bje slovo…

S radošću očekujemo vaš dolazak!