04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

Program za Dan škole
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 1. 5. 2017.

Salezijanska klasična gimnazija, s pravom javnosti u Rijeci organizirat će 5. svibnja u povodu Dana škole i Dan otvorenih vrata pa pozivamo sve zainteresirane, osobito učenike osnovnih škola i njihove roditelje, da nam se pridruže.

Obilježavanje počinje u školi u 9.00 sati nizom radionica u kojima ćete moći – „putovati oko svijeta“ i pratiti tajanstvene putove riječi, ovladati govorničkim vještinama, naučiti argumentirano promišljati, baviti se kodiranjem, eksperimentirati s vodom, uroniti u svijet valova. Ako vas zanima svijet reklama na engleskom jeziku, dođite.

Za ljubitelje tradicije i povijesti u suvremenom ruhu čekaju vas radionice String Arta, Translator's Corner, izrada nakita, kvizovi, transliteracija… Pogađate, riječ je o glagoljici.

Za duhovnu okrjepu zajednički ćemo slaviti svetu misu u 12 sati u crkvi Marije Pomoćnice. Dio svete mise povest će nas u svijet glagoljaške liturgije čemu će pridonijeti i recital Iskoni bje slovo…

S radošću očekujemo vaš dolazak!