23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Program za Dan škole
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 1. 5. 2017.

Salezijanska klasična gimnazija, s pravom javnosti u Rijeci organizirat će 5. svibnja u povodu Dana škole i Dan otvorenih vrata pa pozivamo sve zainteresirane, osobito učenike osnovnih škola i njihove roditelje, da nam se pridruže.

Obilježavanje počinje u školi u 9.00 sati nizom radionica u kojima ćete moći – „putovati oko svijeta“ i pratiti tajanstvene putove riječi, ovladati govorničkim vještinama, naučiti argumentirano promišljati, baviti se kodiranjem, eksperimentirati s vodom, uroniti u svijet valova. Ako vas zanima svijet reklama na engleskom jeziku, dođite.

Za ljubitelje tradicije i povijesti u suvremenom ruhu čekaju vas radionice String Arta, Translator's Corner, izrada nakita, kvizovi, transliteracija… Pogađate, riječ je o glagoljici.

Za duhovnu okrjepu zajednički ćemo slaviti svetu misu u 12 sati u crkvi Marije Pomoćnice. Dio svete mise povest će nas u svijet glagoljaške liturgije čemu će pridonijeti i recital Iskoni bje slovo…

S radošću očekujemo vaš dolazak!