04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

Pripremni susret za SHKM Vukovar 2017.

U četvrtak, 16. ožujka u večernjim satima u našoj Školi održan je treći pripremni susret za mlade grada Rijeke koji idu na Susret hrvatske katoličke mladeži u Vukovar, 29. i 30. travnja.

Susret je animirala Salezijanska mladež, a okupilo se 70-ak mladih koji su ispunili školski hol svojom radošću, smijehom, plesom i pjesmom.

Sve okupljene na početku su pozdravili ravnatelj salezijanske zajednice u Rijeci don Dragutin Detić i povjerenik za mlade Riječke nadbiskupije vlč. Ivan Šarić, a u temu susreta sudionike je uveo asistent Sanjin Jurić.

Mladi su se u radionicama imali priliku bolje upoznati i dijeliti svoja razmišljanja o slavi, nadi i slobodi, a susret je završio kratkim euharistijskim klanjanjem i salezijanskom riječju za laku noć koju je uputila s. Maja Dolenec.

S nama je dio programa bio prisutan i naš ravnatelj don Niko Tunjić. Druženje se nastavilo uz ples, pjesmu, sok i grickalice.

Ističemo veliki trud i izvrsnu animaciju naših animatora koji su pomogli da se stvori lijepo salezijansko ozračje te da se mladi što bolje pripreme za odlazak u Vukovar.