02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Pripremni susret za SHKM Vukovar 2017.

U četvrtak, 16. ožujka u večernjim satima u našoj Školi održan je treći pripremni susret za mlade grada Rijeke koji idu na Susret hrvatske katoličke mladeži u Vukovar, 29. i 30. travnja.

Susret je animirala Salezijanska mladež, a okupilo se 70-ak mladih koji su ispunili školski hol svojom radošću, smijehom, plesom i pjesmom.

Sve okupljene na početku su pozdravili ravnatelj salezijanske zajednice u Rijeci don Dragutin Detić i povjerenik za mlade Riječke nadbiskupije vlč. Ivan Šarić, a u temu susreta sudionike je uveo asistent Sanjin Jurić.

Mladi su se u radionicama imali priliku bolje upoznati i dijeliti svoja razmišljanja o slavi, nadi i slobodi, a susret je završio kratkim euharistijskim klanjanjem i salezijanskom riječju za laku noć koju je uputila s. Maja Dolenec.

S nama je dio programa bio prisutan i naš ravnatelj don Niko Tunjić. Druženje se nastavilo uz ples, pjesmu, sok i grickalice.

Ističemo veliki trud i izvrsnu animaciju naših animatora koji su pomogli da se stvori lijepo salezijansko ozračje te da se mladi što bolje pripreme za odlazak u Vukovar.