23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Mjesec hrvatskog jezika
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 20. 3. 2017.

U vremenu kada tehnologija preuzima glavnu riječ u našim interakcijama s drugima, često zaboravljamo na bogatstvo i ljepotu našeg jezika.

Kako bismo posvijestili važnost poznavanja našeg jezika, ali i kulturnog ponašanja, u povodu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika, 10. ožujka 2017. imali smo priliku i čast poslušati predavanje doc. dr. sc. Mihaele Matešić, nositeljice brojnih kolegija na riječkom Filozofskom fakultetu, gostujućeg nastavnika na inozemnim sveučilištima, autorice brojnih znanstvenih radova, voditeljice mnogo stručnih projekata…

Predavanju „Primjena načela teorije uljudnosti u hrvatskome jeziku“ prisustvovali su učenici 3. k razreda i nekolicina učenika drugih razreda. Predavanje obogaćeno mnoštvom primjera iz svakodnevnog života podsjetilo nas je na osnove lijepog ponašanja i izražavanja te mogućnosti koje nam i na tom području naš jezik nudi.

Predavanje su organizirale profesorice Mirjana Baždarić i Sunčana Martinčević.

Napisala: Andjelina Knežević, 3.k