20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Mjesec hrvatskog jezika
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 20. 3. 2017.

U vremenu kada tehnologija preuzima glavnu riječ u našim interakcijama s drugima, često zaboravljamo na bogatstvo i ljepotu našeg jezika.

Kako bismo posvijestili važnost poznavanja našeg jezika, ali i kulturnog ponašanja, u povodu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika, 10. ožujka 2017. imali smo priliku i čast poslušati predavanje doc. dr. sc. Mihaele Matešić, nositeljice brojnih kolegija na riječkom Filozofskom fakultetu, gostujućeg nastavnika na inozemnim sveučilištima, autorice brojnih znanstvenih radova, voditeljice mnogo stručnih projekata…

Predavanju „Primjena načela teorije uljudnosti u hrvatskome jeziku“ prisustvovali su učenici 3. k razreda i nekolicina učenika drugih razreda. Predavanje obogaćeno mnoštvom primjera iz svakodnevnog života podsjetilo nas je na osnove lijepog ponašanja i izražavanja te mogućnosti koje nam i na tom području naš jezik nudi.

Predavanje su organizirale profesorice Mirjana Baždarić i Sunčana Martinčević.

Napisala: Andjelina Knežević, 3.k