02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Mjesec hrvatskog jezika
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 20. 3. 2017.

U vremenu kada tehnologija preuzima glavnu riječ u našim interakcijama s drugima, često zaboravljamo na bogatstvo i ljepotu našeg jezika.

Kako bismo posvijestili važnost poznavanja našeg jezika, ali i kulturnog ponašanja, u povodu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika, 10. ožujka 2017. imali smo priliku i čast poslušati predavanje doc. dr. sc. Mihaele Matešić, nositeljice brojnih kolegija na riječkom Filozofskom fakultetu, gostujućeg nastavnika na inozemnim sveučilištima, autorice brojnih znanstvenih radova, voditeljice mnogo stručnih projekata…

Predavanju „Primjena načela teorije uljudnosti u hrvatskome jeziku“ prisustvovali su učenici 3. k razreda i nekolicina učenika drugih razreda. Predavanje obogaćeno mnoštvom primjera iz svakodnevnog života podsjetilo nas je na osnove lijepog ponašanja i izražavanja te mogućnosti koje nam i na tom području naš jezik nudi.

Predavanje su organizirale profesorice Mirjana Baždarić i Sunčana Martinčević.

Napisala: Andjelina Knežević, 3.k