13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

Blagdan sv. Ivana Bosca

U povodu blagdana sv. Ivana Bosca, osnivača salezijanskoga reda, koji se obilježava 31. prosinca, učenici Salezijanske klasične gimnazije pod vodstvom profesorica Ružice Jauk, Sunčane Martinčević i Mirjane Baždarić izveli su glazbeno-scenski program S don Boscom u Kristu živjeti.

Kao što je don Bosco temelje vjere mladima prenosio pričama i učenici su u tri priče postavili pitanja koja nas prate u svakodnevici – što je za nas istinsko bogatstvo, kako ljubiti bližnje i koliko je važno autentično živjeti vlastitu vjeru. U scenskoj igri Očenaš s Božjim odgovorima Marko i Karlo, odnosno čovjek i Bog, podsjetili su nas kako bi zapravo trebalo moliti.

Svetu misu predvodio je ravnatelj škole, don Niko Tunjić. U propovijedi je istaknuo kako su učenje, veselje i pobožnost temelji don Boscove pedagogije. Osoban pristup svakome učeniku te suradnja roditelja i profesora preduvjet su uspješne škole, škole koja će omogućiti svojim učenicima izgrađivanje osobnosti.

Program i svetu misu glazbeno je animirao školski zbor. Kako bi djelić don Boscova duhovna bogatstva svi sudionici ponijeli sa sobom, učenici su u školskoj knjižnici izabrali i priredili don Boscove misli i dijelili ih na izlazu iz crkve.

Video glazbeno-scenskog programa