18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Blagdan sv. Ivana Bosca

U povodu blagdana sv. Ivana Bosca, osnivača salezijanskoga reda, koji se obilježava 31. prosinca, učenici Salezijanske klasične gimnazije pod vodstvom profesorica Ružice Jauk, Sunčane Martinčević i Mirjane Baždarić izveli su glazbeno-scenski program S don Boscom u Kristu živjeti.

Kao što je don Bosco temelje vjere mladima prenosio pričama i učenici su u tri priče postavili pitanja koja nas prate u svakodnevici – što je za nas istinsko bogatstvo, kako ljubiti bližnje i koliko je važno autentično živjeti vlastitu vjeru. U scenskoj igri Očenaš s Božjim odgovorima Marko i Karlo, odnosno čovjek i Bog, podsjetili su nas kako bi zapravo trebalo moliti.

Svetu misu predvodio je ravnatelj škole, don Niko Tunjić. U propovijedi je istaknuo kako su učenje, veselje i pobožnost temelji don Boscove pedagogije. Osoban pristup svakome učeniku te suradnja roditelja i profesora preduvjet su uspješne škole, škole koja će omogućiti svojim učenicima izgrađivanje osobnosti.

Program i svetu misu glazbeno je animirao školski zbor. Kako bi djelić don Boscova duhovna bogatstva svi sudionici ponijeli sa sobom, učenici su u školskoj knjižnici izabrali i priredili don Boscove misli i dijelili ih na izlazu iz crkve.

Video glazbeno-scenskog programa