17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

Blagdan sv. Ivana Bosca

U povodu blagdana sv. Ivana Bosca, osnivača salezijanskoga reda, koji se obilježava 31. prosinca, učenici Salezijanske klasične gimnazije pod vodstvom profesorica Ružice Jauk, Sunčane Martinčević i Mirjane Baždarić izveli su glazbeno-scenski program S don Boscom u Kristu živjeti.

Kao što je don Bosco temelje vjere mladima prenosio pričama i učenici su u tri priče postavili pitanja koja nas prate u svakodnevici – što je za nas istinsko bogatstvo, kako ljubiti bližnje i koliko je važno autentično živjeti vlastitu vjeru. U scenskoj igri Očenaš s Božjim odgovorima Marko i Karlo, odnosno čovjek i Bog, podsjetili su nas kako bi zapravo trebalo moliti.

Svetu misu predvodio je ravnatelj škole, don Niko Tunjić. U propovijedi je istaknuo kako su učenje, veselje i pobožnost temelji don Boscove pedagogije. Osoban pristup svakome učeniku te suradnja roditelja i profesora preduvjet su uspješne škole, škole koja će omogućiti svojim učenicima izgrađivanje osobnosti.

Program i svetu misu glazbeno je animirao školski zbor. Kako bi djelić don Boscova duhovna bogatstva svi sudionici ponijeli sa sobom, učenici su u školskoj knjižnici izabrali i priredili don Boscove misli i dijelili ih na izlazu iz crkve.

Video glazbeno-scenskog programa