02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Blagdan sv. Ivana Bosca

U povodu blagdana sv. Ivana Bosca, osnivača salezijanskoga reda, koji se obilježava 31. prosinca, učenici Salezijanske klasične gimnazije pod vodstvom profesorica Ružice Jauk, Sunčane Martinčević i Mirjane Baždarić izveli su glazbeno-scenski program S don Boscom u Kristu živjeti.

Kao što je don Bosco temelje vjere mladima prenosio pričama i učenici su u tri priče postavili pitanja koja nas prate u svakodnevici – što je za nas istinsko bogatstvo, kako ljubiti bližnje i koliko je važno autentično živjeti vlastitu vjeru. U scenskoj igri Očenaš s Božjim odgovorima Marko i Karlo, odnosno čovjek i Bog, podsjetili su nas kako bi zapravo trebalo moliti.

Svetu misu predvodio je ravnatelj škole, don Niko Tunjić. U propovijedi je istaknuo kako su učenje, veselje i pobožnost temelji don Boscove pedagogije. Osoban pristup svakome učeniku te suradnja roditelja i profesora preduvjet su uspješne škole, škole koja će omogućiti svojim učenicima izgrađivanje osobnosti.

Program i svetu misu glazbeno je animirao školski zbor. Kako bi djelić don Boscova duhovna bogatstva svi sudionici ponijeli sa sobom, učenici su u školskoj knjižnici izabrali i priredili don Boscove misli i dijelili ih na izlazu iz crkve.

Video glazbeno-scenskog programa