24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Blagdan sv. Ivana Bosca

U povodu blagdana sv. Ivana Bosca, osnivača salezijanskoga reda, koji se obilježava 31. prosinca, učenici Salezijanske klasične gimnazije pod vodstvom profesorica Ružice Jauk, Sunčane Martinčević i Mirjane Baždarić izveli su glazbeno-scenski program S don Boscom u Kristu živjeti.

Kao što je don Bosco temelje vjere mladima prenosio pričama i učenici su u tri priče postavili pitanja koja nas prate u svakodnevici – što je za nas istinsko bogatstvo, kako ljubiti bližnje i koliko je važno autentično živjeti vlastitu vjeru. U scenskoj igri Očenaš s Božjim odgovorima Marko i Karlo, odnosno čovjek i Bog, podsjetili su nas kako bi zapravo trebalo moliti.

Svetu misu predvodio je ravnatelj škole, don Niko Tunjić. U propovijedi je istaknuo kako su učenje, veselje i pobožnost temelji don Boscove pedagogije. Osoban pristup svakome učeniku te suradnja roditelja i profesora preduvjet su uspješne škole, škole koja će omogućiti svojim učenicima izgrađivanje osobnosti.

Program i svetu misu glazbeno je animirao školski zbor. Kako bi djelić don Boscova duhovna bogatstva svi sudionici ponijeli sa sobom, učenici su u školskoj knjižnici izabrali i priredili don Boscove misli i dijelili ih na izlazu iz crkve.

Video glazbeno-scenskog programa