02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Predavanje ravatelja don dr. Nike Tunjića - Značajne karakteristike salezijanskih škola
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 27. 9. 2016.

OPCIJA ZA SIROMAŠNE I SLABIJE UČENIKE

Odlika  je salezijanskih škola  da daje prednost  onima koji su socijalno zapostavljeni ili oštećeni na osobnom planu.

POVEZANOST SA ŽIVOTOM

Salezijanska škola nije samo  akademska i odvojena od života, nego  se u nastavi  i odgoju  bavi  pitanjem suvremenog svijeta i mladenačkim problemima: ekologijom, pravednošću, seksualnošću, ulogu žene itd. Katolička škola sa svojim profesorima  mora biti u korak  s vremenom, moraju  razumjeti  svijet mladih i pomoći  im da se na pravi način suočavaju sa životom Katolička škola u biti vrednuje svakog.

VJERA DA SU MLADI U BITI DOBRI

Salezijanska škola praktično  vrednuje  svakog mladog čovjeka. Spremna na komunikacije prihvaća potrebe svakog pojedinog. Zna pohvaliti  odati priznanje i nadati se protiv svake nade kad su u pitanju krajnji teški slučajevi.

ODGOJITELJSKA LJUBAV

Amorevalezza znači  da odnos  između  nastavnika i učenika  mora biti najprije  razuman, a zatim da taj odnos  ne smije biti isključivo funkcionalne kvalitete, nego interpersonalne kvalitete koja služi međusobnom prepoznavanju i druženju  prožetom aspektima kršćanskog vjerovanja.

PREVENTIVNOST

Pedagogija prevencije  zahtijeva način susreta s mladima, koji  u njima  razvija  vlastite snage  kreativnosti i aktivnosti.  Veoma je važno za salezijansku školu da su profesori i profesorice autentične osobe te da su spremni  ponuditi  mladima  svoja uvjerenja i životni stil te uzor  za nasljedovanje. Ta spremnost da se osobno daruje jest njihov autoritet i ugled kod mladih.

RADOST I OPTIMIZAM

Salezijanska  škola bez široke ponude  igara slobodnog vremena, sporta, glazbe umjetnosti kazališta i crkvenih slavlja bila bi nezamisliva.

Gostoljubivost je značajna osobina Sal. škola. Svi profesori i profesorice, ali i sami mladi, odgovorni  su za ugodnu  i gostoljubivu atmosferu u školi. Veoma je važan kontakt s roditeljima.

DJELOTVORNA VJERA

Aspekt vjere sastavni dio je baštine koju salezijanska škola mora posjedovati. To su liturgijska slavlja, razgovor o vjeri, njegovanje Božje riječi.

ODGOJNO PASTORALNA ZAJEDNICA

Načela  pedagogije preventivnog sustava  su moguća samo u odgojnoj zajednici. Takav odgojni stil ne mogu ostvariti pojedinci.  Spremnost na zajednička razmišljanja, međusobnu potporu  i zajedničko traganje  za motivacijama.