02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Predavanje ravatelja don dr. Nike Tunjića - Značajne karakteristike salezijanskih škola
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 27. 9. 2016.

OPCIJA ZA SIROMAŠNE I SLABIJE UČENIKE

Odlika  je salezijanskih škola  da daje prednost  onima koji su socijalno zapostavljeni ili oštećeni na osobnom planu.

POVEZANOST SA ŽIVOTOM

Salezijanska škola nije samo  akademska i odvojena od života, nego  se u nastavi  i odgoju  bavi  pitanjem suvremenog svijeta i mladenačkim problemima: ekologijom, pravednošću, seksualnošću, ulogu žene itd. Katolička škola sa svojim profesorima  mora biti u korak  s vremenom, moraju  razumjeti  svijet mladih i pomoći  im da se na pravi način suočavaju sa životom Katolička škola u biti vrednuje svakog.

VJERA DA SU MLADI U BITI DOBRI

Salezijanska škola praktično  vrednuje  svakog mladog čovjeka. Spremna na komunikacije prihvaća potrebe svakog pojedinog. Zna pohvaliti  odati priznanje i nadati se protiv svake nade kad su u pitanju krajnji teški slučajevi.

ODGOJITELJSKA LJUBAV

Amorevalezza znači  da odnos  između  nastavnika i učenika  mora biti najprije  razuman, a zatim da taj odnos  ne smije biti isključivo funkcionalne kvalitete, nego interpersonalne kvalitete koja služi međusobnom prepoznavanju i druženju  prožetom aspektima kršćanskog vjerovanja.

PREVENTIVNOST

Pedagogija prevencije  zahtijeva način susreta s mladima, koji  u njima  razvija  vlastite snage  kreativnosti i aktivnosti.  Veoma je važno za salezijansku školu da su profesori i profesorice autentične osobe te da su spremni  ponuditi  mladima  svoja uvjerenja i životni stil te uzor  za nasljedovanje. Ta spremnost da se osobno daruje jest njihov autoritet i ugled kod mladih.

RADOST I OPTIMIZAM

Salezijanska  škola bez široke ponude  igara slobodnog vremena, sporta, glazbe umjetnosti kazališta i crkvenih slavlja bila bi nezamisliva.

Gostoljubivost je značajna osobina Sal. škola. Svi profesori i profesorice, ali i sami mladi, odgovorni  su za ugodnu  i gostoljubivu atmosferu u školi. Veoma je važan kontakt s roditeljima.

DJELOTVORNA VJERA

Aspekt vjere sastavni dio je baštine koju salezijanska škola mora posjedovati. To su liturgijska slavlja, razgovor o vjeri, njegovanje Božje riječi.

ODGOJNO PASTORALNA ZAJEDNICA

Načela  pedagogije preventivnog sustava  su moguća samo u odgojnoj zajednici. Takav odgojni stil ne mogu ostvariti pojedinci.  Spremnost na zajednička razmišljanja, međusobnu potporu  i zajedničko traganje  za motivacijama.