23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Predavanje ravatelja don dr. Nike Tunjića - Značajne karakteristike salezijanskih škola
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 27. 9. 2016.

OPCIJA ZA SIROMAŠNE I SLABIJE UČENIKE

Odlika  je salezijanskih škola  da daje prednost  onima koji su socijalno zapostavljeni ili oštećeni na osobnom planu.

POVEZANOST SA ŽIVOTOM

Salezijanska škola nije samo  akademska i odvojena od života, nego  se u nastavi  i odgoju  bavi  pitanjem suvremenog svijeta i mladenačkim problemima: ekologijom, pravednošću, seksualnošću, ulogu žene itd. Katolička škola sa svojim profesorima  mora biti u korak  s vremenom, moraju  razumjeti  svijet mladih i pomoći  im da se na pravi način suočavaju sa životom Katolička škola u biti vrednuje svakog.

VJERA DA SU MLADI U BITI DOBRI

Salezijanska škola praktično  vrednuje  svakog mladog čovjeka. Spremna na komunikacije prihvaća potrebe svakog pojedinog. Zna pohvaliti  odati priznanje i nadati se protiv svake nade kad su u pitanju krajnji teški slučajevi.

ODGOJITELJSKA LJUBAV

Amorevalezza znači  da odnos  između  nastavnika i učenika  mora biti najprije  razuman, a zatim da taj odnos  ne smije biti isključivo funkcionalne kvalitete, nego interpersonalne kvalitete koja služi međusobnom prepoznavanju i druženju  prožetom aspektima kršćanskog vjerovanja.

PREVENTIVNOST

Pedagogija prevencije  zahtijeva način susreta s mladima, koji  u njima  razvija  vlastite snage  kreativnosti i aktivnosti.  Veoma je važno za salezijansku školu da su profesori i profesorice autentične osobe te da su spremni  ponuditi  mladima  svoja uvjerenja i životni stil te uzor  za nasljedovanje. Ta spremnost da se osobno daruje jest njihov autoritet i ugled kod mladih.

RADOST I OPTIMIZAM

Salezijanska  škola bez široke ponude  igara slobodnog vremena, sporta, glazbe umjetnosti kazališta i crkvenih slavlja bila bi nezamisliva.

Gostoljubivost je značajna osobina Sal. škola. Svi profesori i profesorice, ali i sami mladi, odgovorni  su za ugodnu  i gostoljubivu atmosferu u školi. Veoma je važan kontakt s roditeljima.

DJELOTVORNA VJERA

Aspekt vjere sastavni dio je baštine koju salezijanska škola mora posjedovati. To su liturgijska slavlja, razgovor o vjeri, njegovanje Božje riječi.

ODGOJNO PASTORALNA ZAJEDNICA

Načela  pedagogije preventivnog sustava  su moguća samo u odgojnoj zajednici. Takav odgojni stil ne mogu ostvariti pojedinci.  Spremnost na zajednička razmišljanja, međusobnu potporu  i zajedničko traganje  za motivacijama.