19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Predavanje ravatelja don dr. Nike Tunjića - Značajne karakteristike salezijanskih škola
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 27. 9. 2016.

OPCIJA ZA SIROMAŠNE I SLABIJE UČENIKE

Odlika  je salezijanskih škola  da daje prednost  onima koji su socijalno zapostavljeni ili oštećeni na osobnom planu.

POVEZANOST SA ŽIVOTOM

Salezijanska škola nije samo  akademska i odvojena od života, nego  se u nastavi  i odgoju  bavi  pitanjem suvremenog svijeta i mladenačkim problemima: ekologijom, pravednošću, seksualnošću, ulogu žene itd. Katolička škola sa svojim profesorima  mora biti u korak  s vremenom, moraju  razumjeti  svijet mladih i pomoći  im da se na pravi način suočavaju sa životom Katolička škola u biti vrednuje svakog.

VJERA DA SU MLADI U BITI DOBRI

Salezijanska škola praktično  vrednuje  svakog mladog čovjeka. Spremna na komunikacije prihvaća potrebe svakog pojedinog. Zna pohvaliti  odati priznanje i nadati se protiv svake nade kad su u pitanju krajnji teški slučajevi.

ODGOJITELJSKA LJUBAV

Amorevalezza znači  da odnos  između  nastavnika i učenika  mora biti najprije  razuman, a zatim da taj odnos  ne smije biti isključivo funkcionalne kvalitete, nego interpersonalne kvalitete koja služi međusobnom prepoznavanju i druženju  prožetom aspektima kršćanskog vjerovanja.

PREVENTIVNOST

Pedagogija prevencije  zahtijeva način susreta s mladima, koji  u njima  razvija  vlastite snage  kreativnosti i aktivnosti.  Veoma je važno za salezijansku školu da su profesori i profesorice autentične osobe te da su spremni  ponuditi  mladima  svoja uvjerenja i životni stil te uzor  za nasljedovanje. Ta spremnost da se osobno daruje jest njihov autoritet i ugled kod mladih.

RADOST I OPTIMIZAM

Salezijanska  škola bez široke ponude  igara slobodnog vremena, sporta, glazbe umjetnosti kazališta i crkvenih slavlja bila bi nezamisliva.

Gostoljubivost je značajna osobina Sal. škola. Svi profesori i profesorice, ali i sami mladi, odgovorni  su za ugodnu  i gostoljubivu atmosferu u školi. Veoma je važan kontakt s roditeljima.

DJELOTVORNA VJERA

Aspekt vjere sastavni dio je baštine koju salezijanska škola mora posjedovati. To su liturgijska slavlja, razgovor o vjeri, njegovanje Božje riječi.

ODGOJNO PASTORALNA ZAJEDNICA

Načela  pedagogije preventivnog sustava  su moguća samo u odgojnoj zajednici. Takav odgojni stil ne mogu ostvariti pojedinci.  Spremnost na zajednička razmišljanja, međusobnu potporu  i zajedničko traganje  za motivacijama.