02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Maturalno putovanje - Budimpešta - Prag - Bratislava

Tjedan dana prije nove školske godine maturanti četvrtog spotrskog i klasičnog razreda krenuli su u pratnji profesora i vodića na svoje maturalno, ujedno i zadnje zajedničko, putovanje.

Njihova destinacija bila je srednja Europa, a gradovi koje su posjetili bili su Budimpešta, Prag i Bratislava.

U Budimpešti su uživali u vožnji brodom Dunavom te prošetali poznatom Vaci ulicom i razgledali ostale znamenitosti mađarskog grada gdje su i prenoćili  na jednu noć u hotelu.

U Pragu su se zadržali 3 dana gdje su obišli Karlov most i popeli se na brežuljak Petrin gdje su vidjeli panoramu glavnog grada te posjetili muzej ogledala.

Uz razgledavanje ostalih znamenitosti koje im je pružio Prag, uživali su i u ručku u poznatoj pivnici te na brodu uz razgledavanje po rijeci Vltavi. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju u velikom, poznatom zoološkom vrtu.

Kako maturalno putovanje ne može proći bez zabave, bio im je organiziran svake večeri izlazak u noćne klubove gdje su se maturanti mogli opustiti i uživati zajedno s ostalim školama iz svih dijelova Hrvatske.

Pri povratku zadržali su se na razgledavanju Bratislave, a onda su se vratili u Rijeku umorni, ali u dobrom raspoloženju i s lijepim dojmovima.