23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

Maturalno putovanje - Budimpešta - Prag - Bratislava

Tjedan dana prije nove školske godine maturanti četvrtog spotrskog i klasičnog razreda krenuli su u pratnji profesora i vodića na svoje maturalno, ujedno i zadnje zajedničko, putovanje.

Njihova destinacija bila je srednja Europa, a gradovi koje su posjetili bili su Budimpešta, Prag i Bratislava.

U Budimpešti su uživali u vožnji brodom Dunavom te prošetali poznatom Vaci ulicom i razgledali ostale znamenitosti mađarskog grada gdje su i prenoćili  na jednu noć u hotelu.

U Pragu su se zadržali 3 dana gdje su obišli Karlov most i popeli se na brežuljak Petrin gdje su vidjeli panoramu glavnog grada te posjetili muzej ogledala.

Uz razgledavanje ostalih znamenitosti koje im je pružio Prag, uživali su i u ručku u poznatoj pivnici te na brodu uz razgledavanje po rijeci Vltavi. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju u velikom, poznatom zoološkom vrtu.

Kako maturalno putovanje ne može proći bez zabave, bio im je organiziran svake večeri izlazak u noćne klubove gdje su se maturanti mogli opustiti i uživati zajedno s ostalim školama iz svih dijelova Hrvatske.

Pri povratku zadržali su se na razgledavanju Bratislave, a onda su se vratili u Rijeku umorni, ali u dobrom raspoloženju i s lijepim dojmovima.