19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Maturalno putovanje - Budimpešta - Prag - Bratislava

Tjedan dana prije nove školske godine maturanti četvrtog spotrskog i klasičnog razreda krenuli su u pratnji profesora i vodića na svoje maturalno, ujedno i zadnje zajedničko, putovanje.

Njihova destinacija bila je srednja Europa, a gradovi koje su posjetili bili su Budimpešta, Prag i Bratislava.

U Budimpešti su uživali u vožnji brodom Dunavom te prošetali poznatom Vaci ulicom i razgledali ostale znamenitosti mađarskog grada gdje su i prenoćili  na jednu noć u hotelu.

U Pragu su se zadržali 3 dana gdje su obišli Karlov most i popeli se na brežuljak Petrin gdje su vidjeli panoramu glavnog grada te posjetili muzej ogledala.

Uz razgledavanje ostalih znamenitosti koje im je pružio Prag, uživali su i u ručku u poznatoj pivnici te na brodu uz razgledavanje po rijeci Vltavi. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju u velikom, poznatom zoološkom vrtu.

Kako maturalno putovanje ne može proći bez zabave, bio im je organiziran svake večeri izlazak u noćne klubove gdje su se maturanti mogli opustiti i uživati zajedno s ostalim školama iz svih dijelova Hrvatske.

Pri povratku zadržali su se na razgledavanju Bratislave, a onda su se vratili u Rijeku umorni, ali u dobrom raspoloženju i s lijepim dojmovima.