02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/, a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

Maturalno putovanje - Budimpešta - Prag - Bratislava

Tjedan dana prije nove školske godine maturanti četvrtog spotrskog i klasičnog razreda krenuli su u pratnji profesora i vodića na svoje maturalno, ujedno i zadnje zajedničko, putovanje.

Njihova destinacija bila je srednja Europa, a gradovi koje su posjetili bili su Budimpešta, Prag i Bratislava.

U Budimpešti su uživali u vožnji brodom Dunavom te prošetali poznatom Vaci ulicom i razgledali ostale znamenitosti mađarskog grada gdje su i prenoćili  na jednu noć u hotelu.

U Pragu su se zadržali 3 dana gdje su obišli Karlov most i popeli se na brežuljak Petrin gdje su vidjeli panoramu glavnog grada te posjetili muzej ogledala.

Uz razgledavanje ostalih znamenitosti koje im je pružio Prag, uživali su i u ručku u poznatoj pivnici te na brodu uz razgledavanje po rijeci Vltavi. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju u velikom, poznatom zoološkom vrtu.

Kako maturalno putovanje ne može proći bez zabave, bio im je organiziran svake večeri izlazak u noćne klubove gdje su se maturanti mogli opustiti i uživati zajedno s ostalim školama iz svih dijelova Hrvatske.

Pri povratku zadržali su se na razgledavanju Bratislave, a onda su se vratili u Rijeku umorni, ali u dobrom raspoloženju i s lijepim dojmovima.