04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

Maturalno putovanje - Budimpešta - Prag - Bratislava

Tjedan dana prije nove školske godine maturanti četvrtog spotrskog i klasičnog razreda krenuli su u pratnji profesora i vodića na svoje maturalno, ujedno i zadnje zajedničko, putovanje.

Njihova destinacija bila je srednja Europa, a gradovi koje su posjetili bili su Budimpešta, Prag i Bratislava.

U Budimpešti su uživali u vožnji brodom Dunavom te prošetali poznatom Vaci ulicom i razgledali ostale znamenitosti mađarskog grada gdje su i prenoćili  na jednu noć u hotelu.

U Pragu su se zadržali 3 dana gdje su obišli Karlov most i popeli se na brežuljak Petrin gdje su vidjeli panoramu glavnog grada te posjetili muzej ogledala.

Uz razgledavanje ostalih znamenitosti koje im je pružio Prag, uživali su i u ručku u poznatoj pivnici te na brodu uz razgledavanje po rijeci Vltavi. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju u velikom, poznatom zoološkom vrtu.

Kako maturalno putovanje ne može proći bez zabave, bio im je organiziran svake večeri izlazak u noćne klubove gdje su se maturanti mogli opustiti i uživati zajedno s ostalim školama iz svih dijelova Hrvatske.

Pri povratku zadržali su se na razgledavanju Bratislave, a onda su se vratili u Rijeku umorni, ali u dobrom raspoloženju i s lijepim dojmovima.