19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

„Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“

U subotu 9. travnja profesori i stručni suradnici Salezijanske klasične gimnazije sudjelovali su na stručnom usavršavanju djelatnika katoličkih osnovnih i srednjih škola pod nazivom „Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“. Seminar je u Zagrebu, u Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji na Šalati organizirao Nacionalni ured za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije.

Nakon pozdravne riječi požeškoga biskupa Antuna Škvorčevića, predsjednika HBK za katolički odgoj i obrazovanje, slijedila su predavanja „Vodstvo Duha Svetoga u življenju 'odgojiteljske duhovnosti'“, karmelićanina doc. dr. sc. Daria Tokića te „Milosrdni Učitelj – Biblijski uzori učitelja i djelatnika u katoličkoj školi, isusovca doc. dr. sc. Nike Bilića.

U radu po skupinama profesori i stručni suradnici, raspoređeni po aktivima, razmijenili su zatim mišljenja vezana uz kurikularnu reformu te temu dana.

Skup je završio zajedničkim misnim slavljem koje je predvodio biskup Škvorčević.

Galerija slika: