15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

„Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“

U subotu 9. travnja profesori i stručni suradnici Salezijanske klasične gimnazije sudjelovali su na stručnom usavršavanju djelatnika katoličkih osnovnih i srednjih škola pod nazivom „Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“. Seminar je u Zagrebu, u Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji na Šalati organizirao Nacionalni ured za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije.

Nakon pozdravne riječi požeškoga biskupa Antuna Škvorčevića, predsjednika HBK za katolički odgoj i obrazovanje, slijedila su predavanja „Vodstvo Duha Svetoga u življenju 'odgojiteljske duhovnosti'“, karmelićanina doc. dr. sc. Daria Tokića te „Milosrdni Učitelj – Biblijski uzori učitelja i djelatnika u katoličkoj školi, isusovca doc. dr. sc. Nike Bilića.

U radu po skupinama profesori i stručni suradnici, raspoređeni po aktivima, razmijenili su zatim mišljenja vezana uz kurikularnu reformu te temu dana.

Skup je završio zajedničkim misnim slavljem koje je predvodio biskup Škvorčević.

Galerija slika: