20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

„Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“

U subotu 9. travnja profesori i stručni suradnici Salezijanske klasične gimnazije sudjelovali su na stručnom usavršavanju djelatnika katoličkih osnovnih i srednjih škola pod nazivom „Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“. Seminar je u Zagrebu, u Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji na Šalati organizirao Nacionalni ured za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije.

Nakon pozdravne riječi požeškoga biskupa Antuna Škvorčevića, predsjednika HBK za katolički odgoj i obrazovanje, slijedila su predavanja „Vodstvo Duha Svetoga u življenju 'odgojiteljske duhovnosti'“, karmelićanina doc. dr. sc. Daria Tokića te „Milosrdni Učitelj – Biblijski uzori učitelja i djelatnika u katoličkoj školi, isusovca doc. dr. sc. Nike Bilića.

U radu po skupinama profesori i stručni suradnici, raspoređeni po aktivima, razmijenili su zatim mišljenja vezana uz kurikularnu reformu te temu dana.

Skup je završio zajedničkim misnim slavljem koje je predvodio biskup Škvorčević.

Galerija slika: