20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.

„Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“

U subotu 9. travnja profesori i stručni suradnici Salezijanske klasične gimnazije sudjelovali su na stručnom usavršavanju djelatnika katoličkih osnovnih i srednjih škola pod nazivom „Duh i duhovnost učitelja i djelatnika katoličke škole“. Seminar je u Zagrebu, u Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji na Šalati organizirao Nacionalni ured za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije.

Nakon pozdravne riječi požeškoga biskupa Antuna Škvorčevića, predsjednika HBK za katolički odgoj i obrazovanje, slijedila su predavanja „Vodstvo Duha Svetoga u življenju 'odgojiteljske duhovnosti'“, karmelićanina doc. dr. sc. Daria Tokića te „Milosrdni Učitelj – Biblijski uzori učitelja i djelatnika u katoličkoj školi, isusovca doc. dr. sc. Nike Bilića.

U radu po skupinama profesori i stručni suradnici, raspoređeni po aktivima, razmijenili su zatim mišljenja vezana uz kurikularnu reformu te temu dana.

Skup je završio zajedničkim misnim slavljem koje je predvodio biskup Škvorčević.

Galerija slika: