13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

01.02.2018. 08:43
Nacionalni CERT sudjelovao u "Cyber SOPEx" vježbi
U utorak, 30. siječnja 2018. godine, Agencija Europske unije za mrežnu i informacijsku sigurnost, ENISA (engl. European Network and Information Security Agency), organizirala je kibernetičku vježbu "Cyber SOPEx" s ciljem poboljšanja suradnje između CSIRT-ova (eng. Computer Security Incident Response Team). Ovo je bila prva vježba takvog tipa.

31.01.2018. 08:50
Webinar: Shelly Terrell - Assessing Students in the Digital Age
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Assessing Students in the Digital Age“, koji će se održati u nedjelju, 4. veljače 2018. godine od 18 do 19 sati.

18.3.2016. Posjet učenika Superračunalu "Bura" na Kampusu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 25. 3. 2016.

U petak, dana 18. ožujka 2016. godine, dio učenika naše škole, pod vodstvom profesorice iz informatike, posjetilo je na Kampusu Sveučilišta na Trsatu, Centar za napredno računanje i modeliranje, "veliki mozak", superračunalo Buru.

"Bura" je na 175. mjestu među suprerračunalima na svijetu po energetskoj učinkovitosti Green 500, te na 48. mjestu po otpimiranosti sustava za znanstvenu primjenu, dok je na konferenciji SC2015 (The International Conference for High Performance Computing Networking, Storage, and Analysis), računalni sustav "Bura" uvršten na globalnu listu 500 najjačih superračunala u svijetu na 441. mjesto.

Superračunalo je pokrenula u pogon, 26. veljače 2016. predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, tijekom posjeta riječkom Sveučilištu.

Naš posjet Buri kao i s njezinim upoznavanjem omogućio nam je predstojnik Centra, prof. dr. sc. Zlatan Car, prorektor za informatizaciju, kojem se zahvaljujemo.

Učenici koji su sudjelovali u posjetu:

Petra Harbić, Petra Šarić, Natali Ban, Karlo Žugaj, Ivan Linardić, Luka Marović, Anđelina Knežević, Mislav Rumora, Katja Juroš, Matea Mihaljević i Paula Tepuš.

Za više informacija o superračunalima i općenito superračunalu "Bura", posjetite nas u našoj školi na "Prirodoslovnu večer", koja će se održati u mjesecu travnju.

Galerija slika: