24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.3.2016. Posjet učenika Superračunalu "Bura" na Kampusu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 25. 3. 2016.

U petak, dana 18. ožujka 2016. godine, dio učenika naše škole, pod vodstvom profesorice iz informatike, posjetilo je na Kampusu Sveučilišta na Trsatu, Centar za napredno računanje i modeliranje, "veliki mozak", superračunalo Buru.

"Bura" je na 175. mjestu među suprerračunalima na svijetu po energetskoj učinkovitosti Green 500, te na 48. mjestu po otpimiranosti sustava za znanstvenu primjenu, dok je na konferenciji SC2015 (The International Conference for High Performance Computing Networking, Storage, and Analysis), računalni sustav "Bura" uvršten na globalnu listu 500 najjačih superračunala u svijetu na 441. mjesto.

Superračunalo je pokrenula u pogon, 26. veljače 2016. predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, tijekom posjeta riječkom Sveučilištu.

Naš posjet Buri kao i s njezinim upoznavanjem omogućio nam je predstojnik Centra, prof. dr. sc. Zlatan Car, prorektor za informatizaciju, kojem se zahvaljujemo.

Učenici koji su sudjelovali u posjetu:

Petra Harbić, Petra Šarić, Natali Ban, Karlo Žugaj, Ivan Linardić, Luka Marović, Anđelina Knežević, Mislav Rumora, Katja Juroš, Matea Mihaljević i Paula Tepuš.

Za više informacija o superračunalima i općenito superračunalu "Bura", posjetite nas u našoj školi na "Prirodoslovnu večer", koja će se održati u mjesecu travnju.

Galerija slika: