02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

20.06.2018. 15:01
Uspješno proveden projekt “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju”
U okviru programa Erasmus+ proveden je projekt pod nazivom “Jačanje kapaciteta za razvoj i reviziju CARNET-ovih usluga vezanih uz primjenu IKT-a u obrazovanju” u sklopu kojeg su ostvarene četiri mobilnosti, od čega su dva strukturirana tečaja i dva promatranja rada u inozemstvu (Job shadowing). Na mobilnostima je sudjelovalo četvero djelatnika CARNET-a, Tina Marković, Ana Orlović, Gordana Jugo i Ivica Matotek

18.3.2016. Posjet učenika Superračunalu "Bura" na Kampusu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 25. 3. 2016.

U petak, dana 18. ožujka 2016. godine, dio učenika naše škole, pod vodstvom profesorice iz informatike, posjetilo je na Kampusu Sveučilišta na Trsatu, Centar za napredno računanje i modeliranje, "veliki mozak", superračunalo Buru.

"Bura" je na 175. mjestu među suprerračunalima na svijetu po energetskoj učinkovitosti Green 500, te na 48. mjestu po otpimiranosti sustava za znanstvenu primjenu, dok je na konferenciji SC2015 (The International Conference for High Performance Computing Networking, Storage, and Analysis), računalni sustav "Bura" uvršten na globalnu listu 500 najjačih superračunala u svijetu na 441. mjesto.

Superračunalo je pokrenula u pogon, 26. veljače 2016. predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, tijekom posjeta riječkom Sveučilištu.

Naš posjet Buri kao i s njezinim upoznavanjem omogućio nam je predstojnik Centra, prof. dr. sc. Zlatan Car, prorektor za informatizaciju, kojem se zahvaljujemo.

Učenici koji su sudjelovali u posjetu:

Petra Harbić, Petra Šarić, Natali Ban, Karlo Žugaj, Ivan Linardić, Luka Marović, Anđelina Knežević, Mislav Rumora, Katja Juroš, Matea Mihaljević i Paula Tepuš.

Za više informacija o superračunalima i općenito superračunalu "Bura", posjetite nas u našoj školi na "Prirodoslovnu večer", koja će se održati u mjesecu travnju.

Galerija slika: