07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018. 13:51
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

18.3.2016. Posjet učenika Superračunalu "Bura" na Kampusu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 25. 3. 2016.

U petak, dana 18. ožujka 2016. godine, dio učenika naše škole, pod vodstvom profesorice iz informatike, posjetilo je na Kampusu Sveučilišta na Trsatu, Centar za napredno računanje i modeliranje, "veliki mozak", superračunalo Buru.

"Bura" je na 175. mjestu među suprerračunalima na svijetu po energetskoj učinkovitosti Green 500, te na 48. mjestu po otpimiranosti sustava za znanstvenu primjenu, dok je na konferenciji SC2015 (The International Conference for High Performance Computing Networking, Storage, and Analysis), računalni sustav "Bura" uvršten na globalnu listu 500 najjačih superračunala u svijetu na 441. mjesto.

Superračunalo je pokrenula u pogon, 26. veljače 2016. predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, tijekom posjeta riječkom Sveučilištu.

Naš posjet Buri kao i s njezinim upoznavanjem omogućio nam je predstojnik Centra, prof. dr. sc. Zlatan Car, prorektor za informatizaciju, kojem se zahvaljujemo.

Učenici koji su sudjelovali u posjetu:

Petra Harbić, Petra Šarić, Natali Ban, Karlo Žugaj, Ivan Linardić, Luka Marović, Anđelina Knežević, Mislav Rumora, Katja Juroš, Matea Mihaljević i Paula Tepuš.

Za više informacija o superračunalima i općenito superračunalu "Bura", posjetite nas u našoj školi na "Prirodoslovnu večer", koja će se održati u mjesecu travnju.

Galerija slika: