04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

29.11.2017. 13:46
Webinar: Keep it Simple but Keep on Going
U četvrtak, 30. studenoga 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom Keep it Simple but Keep on Going.

18.3.2016. Posjet učenika Superračunalu "Bura" na Kampusu
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 25. 3. 2016.

U petak, dana 18. ožujka 2016. godine, dio učenika naše škole, pod vodstvom profesorice iz informatike, posjetilo je na Kampusu Sveučilišta na Trsatu, Centar za napredno računanje i modeliranje, "veliki mozak", superračunalo Buru.

"Bura" je na 175. mjestu među suprerračunalima na svijetu po energetskoj učinkovitosti Green 500, te na 48. mjestu po otpimiranosti sustava za znanstvenu primjenu, dok je na konferenciji SC2015 (The International Conference for High Performance Computing Networking, Storage, and Analysis), računalni sustav "Bura" uvršten na globalnu listu 500 najjačih superračunala u svijetu na 441. mjesto.

Superračunalo je pokrenula u pogon, 26. veljače 2016. predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, tijekom posjeta riječkom Sveučilištu.

Naš posjet Buri kao i s njezinim upoznavanjem omogućio nam je predstojnik Centra, prof. dr. sc. Zlatan Car, prorektor za informatizaciju, kojem se zahvaljujemo.

Učenici koji su sudjelovali u posjetu:

Petra Harbić, Petra Šarić, Natali Ban, Karlo Žugaj, Ivan Linardić, Luka Marović, Anđelina Knežević, Mislav Rumora, Katja Juroš, Matea Mihaljević i Paula Tepuš.

Za više informacija o superračunalima i općenito superračunalu "Bura", posjetite nas u našoj školi na "Prirodoslovnu večer", koja će se održati u mjesecu travnju.

Galerija slika: