15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

Proslava 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti
Autor: Janja Linardić, 12. 6. 2018.

Vrhunac proslave 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti obilježen je posjetom vrhovnoga poglavara salezijanske družbe, desetog don Boscova nasljednika don Angela Fernandeza Artimea riječkoj salezijanskoj zajednici 25. i 26. svibnja 2018. godine.

Vrhovnog je poglavara na salezijanskom dvorištu uz prigodan program dočekalo četiristotinjak mladih iz Zagreba, Slavonije, Njemačke i, naravno, riječkih domaćina. Slijedila je akademija u Salezijanskoj klasičnoj gimnaziji kojoj su uz vrhovnog poglavara nazočili i riječki nadbiskup, provincijali hrvatske i slovenske provincije, župan Primorsko-goranske županije, zamjenik gradonačelnika i brojni drugi uglednici i uzvanici koji su uputili čestitke salezijancima za prigodne godišnjice, ali i zahvalnost za stogodišnje zauzeto djelovanje za mlade.

Uz združeni zbor SKG-a i MPZ-a „Rijeka – Sempre Allegro“ pod vodstvom profesorice Helge Dukarić Dangubić program su glazbeno obogatili i učenica prvog klasičnog razreda Medea Market Sindik i bivši učenik David Bebić. Učenici dramske družine pod vodstvom don Dragutina Detića i profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević nazočnima su ispričali Riječku salezijansku priču podsjetivši na najvažnije događaje i osobe tijekom 100 godina salezijanske prisutnosti u Rijeci.

Sljedeći je dan, 26. svibnja, don Artime uz nazočnost učenika i djelatnika blagoslovio novoizgrađeni dio Salezijanske klasične gimnazije čime ona konačno dobiva odgovarajući prostor za rad.

Svečanoj su misi uz salezijansku obitelj nazočili i brojni vjernici iz Rijeke. U propovijedi je vrhovni poglavar istaknuo da je snaga salezijanaca upravo u njihovu načinu rada – biti za druge, biti drugima blizu i primati ih otvorena i čista srca.

Nakon svete mise i svečane procesije s kipom Marije Pomoćnice vrhovni poglavar je nastavio radosno druženje s mladima oživotvorujući karizmu osnivača Salezijanske družbe svetog Ivana Bosca.

Sunčana Martinčević, prof.

Priloženi dokumenti: