15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

Dan Škole
Autor: Janja Linardić, 25. 5. 2018.

I ove je godine uz blagdan sv. Dominika Savija, 8. svibnja, Salezijanska klasična gimnazija proslavila Dan škole. Ovu su proslavu obilježile značajne obljetnice koje ove godine slavi riječka salezijanska zajednica – 100. godišnjica dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti. Uz brojne uzvanike, a među njima su bili i riječki nadbiskup dr. Ivan Devčić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije don Pejo Orkić te brojni uglednici iz kulturnoga i javnoga života grada u novouređenom je predvorju škole održano predstavljanje monografije „Stoljeće salezijanske prisutnosti u Rijeci, 1918. – 2018., oratorij – župa – škola“.  Ova monografija riječju i slikom pripovijeda o stoljetnom djelovanju riječkih salezijanaca – povijesnim okolnostima, odgojnom djelovanju, brojnim plodovima rada, kako salezijanaca, tako i svih koji u njihovu okružju djeluju. Knjigu su predstavili dr. sc. Josip Grbac, dr. sc. Veronika Mila Popić te dr. sc. Vladimir Rosić.

Program je obogatila dramsko-recitatorska družina škole pod vodstvom profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević izvedbom Retrospektive plus, presjeka 25-godišnjeg rada družine koja djeluje od početaka škole s pravom javnosti i zajedno sa školom slavi 25. rođendan. Scenska igra, meditacija, poezija, stilske vježbe i na kraju reperi oduševili su sve nazočne. Za glazbeni ugođaj pobrinuli su se sadašnji i bivši učenici škole te združeni zbor SKG-a pod vodstvom profesora Edina Pecmana i Mješoviti pjevački zbor „Rijeka – Sempre Allegro“ koji vodi profesorica Helga Dukarić-Dangubić.

Druženje je nastavljeno i nakon akademije.

Sunčana Martinčević, prof.