02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti.

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Sat kodiranja
Autor: Martina Tomljanović Molnar, 11. 12. 2017.

Sat kodiranja u našoj Školi obilježen je radionicama na satovima informatike.

Sat kodiranja globalni je pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Održava se u Tjednu informacijskih znanosti koji se ove godine obilježava od 4. do 10. prosinca. Projekt uključuje održavanje radionica, čiji je cilj u jednom školskom satu učenike uvesti u svijet programiranja.

Putem radionica učenicima se omogućuje izravni susret s programiranjem i pruža prilika za stjecanje novih iskustava.

Temeljna je želja pokretača ove inicijative, neprofitne organizacije Code.org, koju podupiru tvrtke Google, Amazon, Facebook i Microsoft, ukazati na činjenicu da je informatika već sada izuzetno važan dio naših života te da su informatička znanja dostupna svima.

U svijetu je u projekt uključeno više od 100 000 škola, od čega je prošle godine bilo uključeno više od 180 škola iz Hrvatske. Hrvatska ove godine bilježi porast broja škola koje su se pridružile ovom projektu, koji se u odnosu na prethodnu godinu povećao 100%.

U radionice u trajanju od jednog školskog sata bili su uključeni učenici naše Škole tako da je Sat kodiranja bilo događanje koje je u potpunost obilježilo radni tjedan. Učenici su naučili brojne stvarne programerske koncepte poput petlji, grananja i funkcija, a svojim potezima u igri s RoboBlockly-em ispunjavali su različite zadatke čime su generirali računalne kodove i pritom se dobro zabavljali.